Oca 12

World of Warcraft®: Cataclysm™’in ilk ayında 4.7 milyonun üzerinde satarak aylık PC oyun satışlarında yeni bir rekor kırdığı duyuruldu.

Blizzard Entertainment’ın devasa online rol yapma oyununun son genişleme paketi, rekor hızla satmaya devam ediyor
Blizzard Entertainment, Inc. bugün, başarılı devasa online rol yapma oyununun üçüncü genişleme paketi olan World of Warcraft®: Cataclysm™’in ilk ayında 4.7 milyonun üzerinde satarak aylık PC oyun satışlarında yeni bir rekor kırdığını duyurdu.*

World of Warcraft: Cataclysm 7 Aralık’ta Birleşik Devletler, Kanada, Meksika, Arjantin, Şili, Avrupa, Rusya, Güneydoğu Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da eş zamanlı olarak piyasaya sürülürken, Kore, Tayvan, Hong Kong ve Macau için ise 9 Aralık’ta satışa çıktı. İlk gün satışları 3.3 milyonu geçen* World of Warcraft: Cataclysm, World of Warcraft’ın ikinci genişleme paketi Wrath of the Lich King®’in rekorunu geçerek tüm zamanların en çok satan PC oyunu oldu.

World of Warcraft: Cataclysm için binlerce yeni görev yarattıklarını belirten Blizzard Entertainment CEO ve kurucu ortağı Mike Morhaime, “keşfedilmeyi bekleyen yeni bölgeler sunduk ve oyun dünyasını tamamen değiştirdik; bu bizim şimdiye kadar ki en büyük ve en iddialı genişleme paketimiz. Oyuncularımızın şimdiye kadar verdikleri tepkilerden son derece memnunuz, kendilerine World of Warcraft’a gösterdikleri bitmek bilmeyen ilgi ve destekleri, ve Cataclysm’in bu önemli noktaya ulaşmasındaki yardımları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Cataclysm’in çıkışından önce World of Warcraft’in abone sayısı 12 milyonu aşmış ve dünyanın en popüler, abonelik bazlı MMORPG oyunu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştı.

Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/world-of-warcraft-yine-rekor-kirdi-/oyun/haberdetay/12.01.2011/1338453/default.htm

written by admin \\ tags: , , , , , , , , ,


Yorum yaz