Tem 18

Win 7 gibi bir işletim sistemine imza atan MS, aslında ufacık bir sorunu bir türlü çözemiyor.

win7sitecoktuWindows 7’nin artık eli kulağında. Konuyla ilgili kullanıcıların büyük kısmının yeni işletim sistemi ile ilgili merak ettikleri hemen hiç bir teknik detay kalmadı ve sıra satın almaya geldi. Microsoft da büyük talebi zamana yaymak için yeni bir ön sipariş kampanyası başlattı. Avrupa’ya özel olarak başlatılan bu kampanyada Windows 7 Home Premium E ve Windows 7 Professional E sürümleri düşük fiyatlar karşılığında satışa sunuldu.

Her iki ürün için de oldukça büyük bir indirim anlamına gelen bu ön sipariş faslı Avrupalı kullanıcıların Microsoft’un sitesine akın etmelerine yol açtı. Şimdi alındığında bile ancak 22 Ekim’de teslim edilecek olan Windows 7 işletim sistemlerine gösterilen bu büyük ilgiyi ise Microsoft’un sunucuları kaldıramadı ve ziyaretçilerin büyük kısmı bu sayfada gördüğünüz ekran görüntüsü ile karşılaştı. Kampanya güzel ama şimdilik teknik sebeplerden dolayı Microsoft bu kampanyayı gerçek anlamda henüz hayata geçirebildiğini söylemek zor…

Hatırlanacağı gibi, daha önce de Windows 7 Beta sürümü indirilmeye sunulduğunda benzer sorunlar yaşanmıştı… Ya Microsoft aslında bu kadar büyük bir ilgi beklemiyor; ya da geçmişte yaşananlardan ders almıyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/12090054.asp?gid=234

written by admin \\ tags: , , , , , , , , ,


Yorum yaz