Şub 09

İstanbul’da bu yıl 15’ncisi düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), cilt hastalıklarına iyi geldiği bilimsel olarak da ispatlanan ‘Van Denizi suyu’, ziyaretçilere ‘losyon’ olarak dağıtılacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından 10 Şubat’ta açılacak olan EMITT Fuarı’na Van Valiliği öncülüğünde katılacak olan Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO), İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, sektör temsileri; bu yıl farklı bir konsept ile fuara hazırlanıyor.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı 300 metre kare alanda Van’a ayrılan bölümde tanıtım yapacak olan Vanlı turizmcilerin bu yılki ana teması; ‘Van Denizi suyu’. 2010 Aralık ayında Van Valiliği ve Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği Van Denizi Çalıştayı’nda, Van Denizi suyunun cilt hastalıklarına iyi geldiği bilimsel olarak ispatlanmıştı. Bu yıl fuar alanında Van Valiliği tarafından, Van’da sağlık turizmini geliştirmek amacıyla katılımcı ve ziyaretçilere 5 bin adet Van Denizi suyu losyonu dağıtılacak. Ayrıca Van Denizi’nden alınan ve tanklara doldurulan 2 ton sodalı su da, İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Zeki Karagülle tarafından ziyaretçilere, cilt hastalıklarına şifa olması yönüyle tanıtılacak.

Stant da ayrıca, ziyaretçilere Van kahvaltısı verilecek. Van oturma grubu da, Van türkülerini seslendirecek. Bu arada 5 bin adet bastırılan ‘Van Denizi’ hazinesi broşörü de ziyaretçilere dağıtılacak.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/van-golu-nun-suyu-losyon-olarak-dagitilacak-38865-12-.html

written by admin \\ tags: , , ,


Yorum yaz