Eyl 05

U2’nun Konserinden Önce Proje Koordinatörü Dev Konsere Yaklaşık 70 Bin Kişiyi Beklediklerini Söyledi.

Dünyanın en büyük rock grubu U2’nun pazartesi günü vereceği konserinden önce bir açıklama yapan proje koordinatörü Orçun Ejder, biletlerin hızla tüketildiğini ve dev konsere yaklaşık 70 bin kişiyi beklediklerini söyledi.

Ünlü Rock grubu U2’nun pazartesi günü vereceği konserinden önce bir eşi daha olmayan ‘Pençe’ adındaki sahnesi Olimpiyat Stadı’nda kuruluyor. Konserden bir gün önce hızla devam eden çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan proje koordinatörü Orçun Ejder, “Dünyanın en büyük prodüksiyonunun içinde Türkiye olarak bulunmak büyük şans. Hem onların tecrübelerinden çok şey öğrendik hem de ilerisi için büyük bir adım atmış olduk. İstanbul büyük stad konserlerinin bir durağı olacak. Zaten yavaş yavaş bu konserler başlamıştı. Daha da fazla olacak. İnsanlara ve izleyicilere tavsiyemiz hala biletler satışta erken gelsinler ve bu müthiş organizasyonu mutlaka seyretsinler. Bilet satışları hızla devam ediyor. Son bir haftada ilgi çok arttı. 70 bin kişiyi bekliyoruz. Dev konser Pazartesi günü. Bilet almayanlar bir önce bilet alsın.” şeklinde konuştu.

Dev konser için özel olarak tasarlanan sahne ile ilgili bir açıklama yapan prodüksiyon sorumlusu Jake Berry, sahnenin yaklaşık ağırlığı 54 ton olduğunu söyleyerek, “Milyonlarca pikselden oluşuyor. Ve 360 derece dönüyor herkese görüş açısı sağlıyor. Yarın orada özel ve sürpriz bir görsel Şölen olacak. Sahne rüzgara karşı dayanıklı bir şekilde yapıldı. Enerji kullanımı ekonomik olarak yapılmaya çalışılıyor ancak son derece büyük ışıklandırmalar yapılacak. Son 3 gündür gece gündüz bir ekip çalışıyor ve sahneyi yarına yetiştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Kaynak: http://www.haberler.com/u2-konserine-70-bin-kisi-bekleniyor-2223547-haberi/

written by admin \\ tags: , , , , , , , , ,


Yorum yaz