Ara 28

Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın kızı Gerçek Sağlar, bir teröristi canlandırdığı rol için başta çok çekindiğini açıkladı. Genç oyuncu, dizi başlamadan önce bazı emekli askerlerden silah tutma, siper alma eğitimi aldığını da söyledi

TRT 1’nin “Sakarya – Fırat” dizisinde askerler tarafından öldürülen sevgilisinin göğsünden çıkan mermi çekirdeğini kulağına takıp dağa çıkan Küpeli Necla isimli bir teröristi canlandıran ve Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın kızı olan Gerçek Sağlar, ailesinin başta çok korktuğunu söyledi. 
Osman Sınav imzalı olan ve Isparta’da Toros dağlarının eteklerine kurulan platoda çekilen dizi öncesi özel bir eğitimden geçtiğini anlatan Sağlar, “Dizi başlamadan önce 10 gün boyunca dizinin emekli asker olan danışmanları ve askerlerle birlikte çok ciddi bir askeri eğitimden geçtim. Silah tutma, siper alma, koşma, tırmanma gibi konularda kendimi geliştirdim” dedi.
Türkiye böylesine zor bir dönemden geçerken eski bir bakanın da kızı olarak bir teröristi canlandırmadan önce çekinceleri olduğunu belirten Sağlar, “Terör çok insanın canını yakarken ben namlu önüne konulur muyum? Diye düşündüm. Ayrıca bugüne kadar hep örnek alınan, iyi, kadın kahraman karakterlerini canlandırdım. Şimdi ise bir anti – kahramanı canlandırıyorum. Rol bana yapışır mı diye düşündüm. 

‘Babam tedirgin oldu’
Ama oyuncu olarak baktığımda da beni çok heyecanlandırdı. Hiç böyle bir teklif gelmemişti. Osman Sınav markasına güvendim. Fikri Sağlar’ın kızı olarak da insanların benim nasıl biri olduğunu bildikleri için bunun bir oyun olduğunu göreceklerine inandım” diye konuştu.
Kendisi gibi oyuncu olan annesi Serap Sağlar ve babası Fikri Sağlar’ın başta çok korktuklarını anlatan Sağlar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Annem ve babam önce çok korktu. Babam hayati bir tehlike yaşama ihtimali yüzünden tedirgin oldu. Yurtdışındalardı, bir hafta bu konuyla ilgili yazıştık. Kafamdaki soru işaretlerini not defterine yazdım. Osman Sınav’a bu soruları tek tek sordum. Beni rahatlattı ve kendimi ona teslim ettim. Annem ve babam da beni izleyince çok beğendiler. 
1300 – 1600 metrelerde, -15 derecelerde, mağaralarda çekim yapıyoruz. Bir oyuncu olarak böyle azılı bir teröristi canlandırmak şans… Ancak Osman Sınav, bir kadın terörist için fazla güzel olduğumu söyledi. Sıfır makyajla oynuyorum.”

Kaynak: http://magazin.milliyet.com.tr/?ver=34

written by admin \\ tags: , , , , , ,


Yorum yaz