Oca 29

Oyun ve overclock tutkunları tüm ihtiyaçlarını karşılayacak yeni termal teknolojili ASUS ekran kartları uçuşa hazır.

ASUS hem AMD® hem de NVIDIA® GPU tabanlı son teknolojileri içeren DirectCU II ile geliştirilmiş yeni ekran kartlarını piyasaya sunuyor. ASUS’un üstün soğutma teknolojisi ile ön plana çıkan DirectCU II; NVIDIA® tarafında GTX 580, GTX 570 ve GTX 560 Ti; AMD® tarafında ise HD 6970 ve HD 6950 ekran kartları ile kullanıcıyla buluşuyor.

ASUS DirectCU II, %20’ye varan soğutma performansı için GPU çekirdeğiyle doğrudan bağlantıdaki alüminyum sıcaklık borularını kullanıyor. HD 6970, HD 6950, GTX 580 ve GTX 570 modelleri, hava akışının %600’e varan oranda arttırılması için 100mm’lik ikiz fanlar kullanan bir adet soğutucu içeriyor. Bilgisayarında en iyi performansı isteyenlerin tercihi ise 80mm çift fanı ile iki katına çıkarılmış hava gücüne ulaşan GTX 560 Ti DirectCU II TOP ekran kartı oluyor.

Bunların yanı sıra, yeni ASUS DirectCU II ekran kartları; %15 performans artırma, 35°C soğutma operasyonu ve 2.5 kat daha uzun kullanım süresi sağlamak için starter, kapasitör, POSCAP’ler ve MOSFET’ler gibi güç bileşenlerinde eşsiz bir karışım formülü kullanan ASUS, Super Alloy Power teknolojisini de içeriyor. Ayrıca, oldukça kolay kullanıcı arayüzüne sahip ASUS voltaj aşım ürünü Voltage Tweak, oyun severlere PC’lerin grafik performanslarının tam kapasitesinin farkına varmalarına izin veriyor.

ASUS’un yeni NVIDIA® ürünü GTX 560 Ti DirectCU II grafik kartı referans ürünlerden 80MHz fazla overclock sunarken, 900MHz’de özel seçilmiş TOP GPU kullanıyor. Bu, oyun severlerin en zorlu overclock isteklerine dahi, artık var olan kasaları üzerinde cevap bulabilecekleri anlamına geliyor.

Ürünün Öne Çıkan Özellikleri

• ASUS’un ayrıcalıklı soğutma teknolojisi DirectCU, geleneksel grafik kartlarının tasarımında genellikle çekirdek ve soğutucu arasında yer alan metal koruyucuyu çıkararak, GPU çekirdeğiyle doğrudan bağlantılı %100 bakır sıcaklık borularının kullanımında öncülük yapıyor.

• Yeni DirectCU II teknolojisi DirectCU konseptinin bir evrimidir. Bakır sıcaklık borularına ek olarak, iki adet 80mm ya da 100mm ses azaltan fanlarla özel bir soğutma sistemi içerir. Fan boyutundan fedakarlık eden ve hava akımını düzenlemek için oldukça düzenli olan diğer grafik kartlarının soğutucu sistemlerinden farklı olarak, DirectCU II teknolojisinin kalite mühendisliği hala sessizliğini ve dikkat çekmeyen özelliğini koruyan iki büyük fan yerleştirmeye olanak sağlıyor.

• Testler gösteriyor ki DirectCU II; ilgili referans tasarımlara nazaran %20’ye kadar daha fazla soğutuyor ve %600’e kadar daha fazla hava akımı sağlıyor. Soğutmadaki bu büyük ilerleme, kartı daha yoğun yükler alabilir kılarken, sürekli performans elde edilebilir hale dönüştürüyor. Kullanıcılar daha yüksek tolerans ve daha düşük sıcaklık sayesinde çok zor şartlarda overclock yapabiliyorlar.

• Super Alloy Power teknolojisi özel araştırmalara ve kritik güç iletme parçalarındaki nadide karışım formülünün gelişimine dayanıyor. Diğer referans ürünlerle karşılaştırıldığında starter, kapasitör, POSCAP’ler ve MOSFET’lerde kullanılan Super Alloy Power teknolojisi grafik kartlarının performasını %15’e kadar çıkarıyor, işlemci sıcakığını 35°C’ye kadar düşürüyor ve ürün kullanım süresini 2.5 kat artırıyor. En etkili güç sağlayıcısına olanak sağlayan POSCAP’lerin eklenmesiyle DirectCU II grafik kartları overclock sırasında %28 daha büyük dayanıklılık kazanıyor.

• Tüm yeni DirectCU II grafik kartları radikal overclock ve performans artırıcılığıyla kullanıcıların arzuladığı şeyi yaşamasını sağlayan gücün ihtiyaçlarını karşılıyor. Her biri %50’ye kadar daha hızlı işleme için kartların güç iletilerinin modifikasyonuna izin veren Voltage Tweak ürünüyle piyasaya sürülüyor.

• ASUS GTX 560 Ti DirectCU II TOP oyun severler için bol overclock deneyimi garantileyen genel çekirdek hızının 80MHz üzerine çıkan ve 900MHz’de maksimum performans için özellikle seçilmiş ve işlenmiş overclock çekirdekleri özelliği taşıyor.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/pc-niz-hizi-ile-bulutlara-cikiyor-38512–.html

written by admin \\ tags: , , , , ,


Yorum yaz