Eki 02

Mahsun Kırmızıgül 5 Kasım’da vizyona girecek üçüncü filmi ‘New York’ta Beş Minare’ için yakında Londra’ya uçacak.

Filmin müziklerinin final mix ve mastering işlemlerini Londra’da bitirecek Kırmızıgül, film vizyona hazır hale geldikten sonra, bu uzun maratonu tamamlamış olacak. 

Ünlü oyuncularla uluslararası düzeyde bir film yaptıklarını belirten Kırmızıgül, “Çok zor şartlar altında zaman zaman hayatımızı riske atarak filmler çekiyoruz. Bu film 11 yıl önce yazdığım bir hikâyeydi. Ama artık bundan sonra daha rahat olacağım. Çünkü beni uzun yıllardır meşgul eden bir hayali gerçekleştirmenin arifesindeyim. Doğuma çok az kaldı. Nasıl bir film olduğunun takdirini seyirciye bırakarak, teknik anlamda şunu rahatça söyleyebilirim ki, New York’ta Beş Minare, Türk sinemasında bugüne kadar çekilmiş en yüksek teknik düzeye sahip filmdir” dedi.
Kırmızıgül, “New York’ta Beş Minare” filminde cemaatlere sızmış, Arapça bilen Fırat adında terör uzmanı bir polisi canlandırıyor. Radikal İslamcı terör örgütü lideri Deccal kod adlı Hacı Gümüş rolünde ise usta oyuncu Haluk Bilginer oynuyor.

Fırat ve Acar görevde
Terör örgütü lideri olarak tutuklanan Hacı Gümüş’ü Türkiye’ye getirmek için iki polis Fırat (Mahsun Kırmızıgül) ve Acar (Mustafa Sandal) görevlendirilir. Bu iki polis, New York sokaklarında kendilerini bekleyen sürprizlerden habersizdir.

Kaynak: http://sanat.milliyet.com.tr/-hikayeyi-11-yil-once-yazdim-/sinema/haberdetay/01.10.2010/1294377/default.htm

written by admin \\ tags: , , , , , , ,


Yorum yaz