Eki 19

Teknoloji sitesini Microsoft’çular bastı!
Haber sitesi TG Daily’nin başı Windows Phone 7 ile ilgili olarak hazırlanan bir haber yüzünden okuyucularla derde girdi.

Dev haber sitesi Microsoft’a fena sataştı, ne olduysa işte bundan sonra oldu… İşte büyük kavga…

Windows Phone 7 üzerine yayınlanan haberde Microsoft’un 90.000 çalışanına bu cep telefonlarından dağıtılacağı belirtiliyordu. Ancak haberde Windows Phone 7’yi kimsenin istemeyeceğine yönelik yorumlar büyük tepki çekti.

Bunun üzerinde site üzerinde yayınlanan diğer haberde “Microsoft fanboylarının (hayranları) nesli hala tükenmemiş” ifadesi kullanıldı. Bir gün içerisinde 100’den fazla kızgın yorum gelince yayınlanan haberde Microsoft hayranlarına çok daha ağır sözler söylendi.

Ve işte ortalığı karıştıran asıl sözler…

İşte sitede Microsoft hayranlarına söylenen şok sözler:

“Microsoft hayranlarını temsil ettikleri değerler için selamlıyoruz: Cahilce şirket hırsı, mavi ölüm ekranları, yanlış sadakat, kötü kodlama, başarısız mobil işletim sistemi ve iOS özentiliği.”

Bu haber de habercilik değerleriyle bağdaşmadığı gerekçesiyle ağır eleştiriler alırken, teknoloji dünyasında asla bitmeyen hayran savaşları tekrar alevlendi.

Şurası bir gerçek ki, sitenin yorumları tarafsızlıktan biraz uzak. Yine de her zaman söylediğimizi tekrarlayalım: Bir markaya, bir futbol takımına bağlandığınız gibi bağlanmayın, bunun bir anlamı yok!

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/ms-hayranlari-site-basti-35665-1-.html

written by admin \\ tags: , , ,


Yorum yaz