Ara 21

Casio IT-800 ; Kırılmayan Ekran Teknolojili Endüstriyel PDA.

Casio tarafından ilk olarak CeBIT fuarından önce duyurusu yapılan ve tüm dünyada ilk olarak Casio Türkiye İthalatçısı ve Distribütörü Mobit Bilişim A.Ş. tarafından,  CeBIT fuarında kullanıcıların beğenisine sunulan IT-800 el terminali, sahip olduğu yeni teknolojilerle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Yeni IT-800’de dikkat çeken en önemli özellik kırılmayan bir ekrana sahip olması. Casio yeni geliştirdiği özel patentli teknolojisini “Blanview LCD ekran” olarak adlandırıyor.

3.7” inç (9.4 cm) boyutundaki ekran düşük ışık yansımalı dokunmatik bir yüzeye sahip. Geleneksel LCD ekranlara göre %30 oranında LCD ışık geçirgenliği ve LED aydınlatması ile güneş ışığı altında bile görünebilirlik sağlayabiliyor. Blanview teknolojisi dayanıklılık ve ekran parlaklığının yanı sıra enerji tüketiminde %50 ‘ye varan tasarruf sağlıyor. Bu sayede cihazınızın enerji kullanım ömrü artırılabiliyor.

Blanview ekranın kırılmaz ekran yapısı, LCD ekran ile Dokunmatik Yüzel Paneli arasına yerleştirilen özel darbe emici jel madde ile sağlanıyor. Bu sayede 25 cm.’lik bir yükseklikten 530 gr. Ağırlığında bir çelik bilyenin ekran üzerine bırakılması durumunda bile darbeyi abzorbe ederek ekranın kırılmasını veya çatlamasını engelleyebiliyor.

Casio It-800’ün IP54 toz koruma standardı ve ekran testin http://www.mobit.com.tr/video/casio-it-800.mp4 bağlantısından izleyebilirsiniz.

Ürünle ilgili daha detaylı bilgi için resmi Casio Resmi Distribütör Sitesi; http://www.it800.org

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/kirilmayan-ekran-teknolojili-pda-25881-.html

written by admin \\ tags: , , ,


Yorum yaz