Ara 12

Kaspersky Lab, Kaspersky KryptoStorage ile korumayı üst seviyeye çıkardı.

kasperskyKaspersky KryptoStorage bilgiyi şifreleyerek bilginin gizlilik ve doğruluğunu koruyor. Veriler sadece şifreleme zamanında girilen önceden tanımlanmış şifreyi bilen kullanıcılar tarafından okunup, değiştirilebilir veya silinebiliyor.

Güvenlik içerik yönetim çözümleri geliştiren öncü firmalardan Kaspersky Lab, Kaspersky KryptoStorage ürününün piyasaya sürdü. Ürün; kullanıcı dostu, sezgisel ara yüzü ile kriptografik koruma sağlamak ve Windows işletim sistemleri çalıştıran bilgisayarlardan verileri kalıcı olarak silmek için tasarlandı.  Kaspersky KryptoStorage üç tür nesneyi koruyor: kataloglar, sanal diskler (dosya konteynırları) ve sabit diskin mantıksal bölümleri. Şifreleme ve eğer gerekliyle sabit disk bölümlerinin şifrelerinin çözümü arka planda, kullanıcının veri ile çalışmaya devam etmelerine izin verecek şekilde gerçekleştiriliyor.

Farklı nesne türlerini şifreleme yeteneği, şifreleme sistemini esnekleştirip kullanımını kolaylaştırıyor. Örneğin, eğer kullanıcı için tüm veriler önemliyse bütün bir disk bölümünü şifreleyebiliyor. Gizli bilgi azsa, şifreleme depolama aygıtındaki alanlarla, bir konteynırdaki verilerle veya basitçe ayrı klasörlerle sınırlandırılabiliyor. Veri şifrelendikten sonra “anında” şifresi çözülebilir ve tekrar şifrelenebilir, dolayısıyla kullanıcıya açık olarak tasarlandı. Kullanıcı, belgeyi bilgiyi okumak için açtığında otomatik olarak şifre çözülüyor; bir diske yazdırdığında ise şifreleniyor. Kısacası sabit diskte bulunan veriler her zaman şifreleniyor. Şeffaf şifreleme, güvenliğin seviyesini artırıp, kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Kullanıcının uygulamayı çağırması gerekmiyor, açılan verinin kaydedildiğinde şifreleneceği garantileniyor.

Kaspersky KryptoStorage’daki şifre güvenliği sağlam simetrik şifreleme AES-128 algoritmasına dayanıyor. Kullanıcı tarafından girilen şifrenin kriptografik çevrimi kullanılarak gizli bir anahtar yaratılıyor. Buna ek olarak, en yüksek performanslı bilgisayar yazılımı ile olanlar bile bu tür saldırıları etkisiz hale getiren özel bir algoritma sayesinde çözüm, tam kaba kuvvet saldırılarına karşı dayanıklıdır.

Şifre güvenliğinin yanı sıra Kaspersky KryptoStorage aynı zamanda bir bellek aygıtı kaybolduğunda veya atıldıktan sonra bilginin geri alınmasını önleyecek şekilde her tür ortamdan verileri kalıcı bir şekilde silme yeteneğine sahiptir. Bu silinen dosyaların üstüne birkaç kez yazmak için rastgele sembol dizisi kullanılarak yapılır, böylece özel bir yazılım kullanılarak verileri geri yüklemek imkânsızlaşır veya ileri veri kurtarma ekipmanları kullanarak geri yüklemeyi son derece güç hale getirir.  

Kaspersky Lab Türkiye Müdürü Murat Göçe, halen ürünlerini kullanmakta olan tüketicilerin Kaspersky KryptoStorage’ı yüzde 35 indirimli fiyattan satın alabileceklerini anımsatarak, “Ne yazık ki, veri hırsızlığı ve başka insanların verilerinin yasadışı kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Artık Kaspersky KryptoStorage’ın yardımıyla bu tehditlere karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Ürünün kullanımı kolaydır ve öyle güçlü bir seviyede güvenlik sağlıyor ki, kötü adamların ele geçirilemez dijital kasaya girmeleri için yüzlerce yıl harcamaları gerekecek” diyor. 

Kaspersky KryptoStorage hakkında www.kaspersky.com.tr/kaspersky_krypto_storage.html
adresinden daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/kaspersky-kryptostorage-ust-seviye-koruma-25578-.html

written by admin \\ tags: , ,


Yorum yaz