Ara 10

İstanbul’da geceden itibaren kar yoğunlaşacak İstanbul’da birkaç semt dışında yoğun bir kar yağışı yok. Ancak 24.00’ten sonra yarın öğlene kadar kentin genelinde fırtınayla kar yağacak.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan’ın saptamaları şöyle:

 Avrupa’yı günlerdir donduran soğuk hava ve kar yağışı Türkiye’ye giriş yaptı. Sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da kar yağışı başladı, yol kenarları ve evlerin çatıları beyaza büründü. Kar yağışı Tekirdağ’ın Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde etkili olurken, Edirne ve Kırklareli’nde öğle saatlerinde durdu.

İstanbullular güne aşırı yağış ve fırtına ile uyandı. Sabah saat 05.00 sularında başlayan ve şiddetli yağan yağmura araçların silecekleri yetişmedi. Yağmur saat 09.30 sularında yerini sulu kara bırakmaya başladı. Beylikdüzü’nde ve Hadımköy çevresine karla karışık yağmur yağıyor. Bağcılar, Büyükçekmece, Başakşehir ve Maltepe’de de yağış yerini karla karışık yağmura bıraktı.

Öğle saatlerine doğru Silivri’de kar tuttu, yol kenarları beyaz renge büründü.

İSTANBUL’DA ASIL KAR GECE GELECEK İstanbul’da iş çıkışında tepelerde kar yağışı başladı ancak birkaç semt dışında yoğun bir yağış görülmüyor. Gece 24.00’ten itibaren fırtınayla aralıklı olarak kar yağışı kentin genelinde görülecek. Kar yağışı özellikle gece saatlerinden yarın öğlene kadar etkili olacak. Ulus, Samandıra, Seyrantepe, Çamlıca, Kavacık, Beykoz’da kar yağışları daha etkili görülecek.

Pazar günü ise kar yağışı hafif, fırtına sona erecek

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/-/turkiye/sondakika/10.12.2010/1324806/default.htm

written by admin \\ tags: , ,


Yorum yaz