Eki 19

Mumyalar üzerinde yapılan yeni bir araştırmaya göre, kanser insanoğlu tarafından yaratılmış bir hastalık…

Mumyalar üzerinde yapılan araştırma sonucunda kanser hastalığının özellikle Sanayi Devrimi’nden sonra artış gösterdiği ve kanserin insanoğlu tarafından yaratılmış bir hastalık olduğu belirtildi.

Araştırmacılar eski Mısır ve Güney Afrika’dan yaklaşık 1000 mumyayı inceledi ve sadece bir kaçında kanser izine rastladı.

Araştırma, modern yaşam tarzının ve sanayi nedeniyle kirlilik seviyesinin artmasının hastalığın temel nedeni olduğunu ve kanserin doğal olarak ortaya çıkmadığını ortaya koyuyor.

Dünyada beslenme olanaklarının azalmasının da kanserinde oluşmasında ve yaygınlaşmasında ciddi rol oynadığı kaydedildi.

Ancak araştırmaya katılan profesörler kanserin köklerinin ortaya kesin olarak çıkmasının için araştırmaların devam etmesi gerektiğini belirtiyor.

Manchester Üniversitesi’nden biyomedikal Mısır bilimci profesör Rosalie David, “Sanayileşmiş toplumlarda kanser ölüme neden olan tek ikinci kardiyovasküler hastalık. Ama eski zamanlarda çok nadirdi. Doğal yaşamda kansere yol açacak hiçbir şey yoktu. Yani kanser insanın yarattığı bir hastalık. Kirlilik, beslenme değişiklikleri ve yaşam tarzı buna neden oluyor. Kanser modern yaşamın yarattığı, modern bir hastalık gibi görünüyor” diye konuştu.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/kanseri-biz-yarattik-35574–.html

written by admin \\ tags: , , , , , ,


Yorum yaz