Mar 02

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, 6 gün sürecek festivalle kutlayacağı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, konserler, tiyatro ve film gösterileri ile defilelerin yer aldığı etkinlik programı 7 Mart’ta başlayacak. Kadınların içinde bulundukları sıkıntılara kamuoyunun dikkati çekmek amacıyla hazırlanan “Kadın Festivali”nde çeşitli konserler, paneller ve sergiler de düzenlenecek.

7 Mart Pazartesi günü başlayacak etkinlikler, 12 Mart Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Fuar Atlas Pavyonu’nda, kadınların el emeği ürünlerinin sergileneceği çeşitli standların da açılacağı “Kadın Festivali” kapsamında ilk gün, “Smyrna’dan İzmir’e Kadın” temalı defile gerçekleştirilecek. Defilede, İzmirli modacılar Zuhal Yorgancıoğlu, Esin Yılmaz, Zeynep Acar ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Hanife Çetiner’in kreasyonları, İzmirlilerle buluşacak. Defilenin ardından yapılacak stand açılışlarından sonra “Kadın Hakları ve Siyaset” konulu bir söyleşi gerçekleştirilecek.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katılanlar, törenin ardından Fuar Atlas Pavyonu’na yürüyecek.

Etkinlikler 12 Mart’a kadar sürecek.

-TÜRK VE YUNAN KADINLAR İÇİN ÖZEL KONSER DÜZENLENECEK-

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İzmir Sanat ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde de (AASSM) çeşitli konserler düzenlenecek. 7 Mart Pazartesi günü, İzmir Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Soprano Aytül Büyüksaraç ve piyano sanatçısı Demet Eytemiz, İzmir Sanat’ta sahne alacak.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası da 11 Mart Cuma akşamı, Türk ve Yunan kadınlar için özel bir konser düzenleyecek. AASSM’de, Şef Lisa Xanthopoulou tarafından yönetilecek, keman sanatçısı Bahar Biricik’in sahne alacağı konserde, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na İzmir Sanat Çoksesli Korosu eşlik edecek.

Etkinlik biletleri, AASSM ve İZDSO gişeleri ile Alsancak ve Karşıyaka D&R’lardan satın alınabilecek.

Kaynak: http://kadin.milliyet.com.tr/dunya-kadinlar-gunu-izmir-de-festivalle-kutlanacak/gezi-eglence/haberdetay/02.03.2011/1358944/default.htm

written by admin \\ tags: , , ,


Yorum yaz