Şub 25

KARSAN’ın New York taksi ihalesi için geliştirdiği ve 3 finalist arasına kaldığı V1 kodlu araç, başka şehirler için farklı tasarıma sahip olacak.Karsan’a bağlı Hexagon şirketi tarafından geliştirilen araç küçük değişikliklerle İstanbul, Dubai, Los Angeles ve Rio gibi New York dışındaki büyük metropollere de uygun hale getirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın New York gibi taksi ihalesi açacaklarını belirtmesi üzerine, Karsan İstanbul’a uygun taksi projesi üstüne de çalışmaya başladı. Karsan ayrıca 2014 Rio Olimpiyatları için de taksi geliştirmek için çalışmalara başladı.

Pazarı tetikledik

Taksi pazarını tetiklediklerini belirten Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, New York taksi ihalesini kazanamamaları halinde bile bu aracı geliştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Nahum şöyle konuştu: “Ne yapıp yapıp New York ihalesini kazanmak istiyoruz. Aynı paralelde ABD’deki engelli araç pazarına da gireceğiz. İhaleyi kazansak bile engelli araç işine de devam edeceğiz. Ayrıca San Francisco’nun elektrikli taksi işi var, ona da girmek istiyoruz. 2014 Rio Olimpiyatları’na da ulaşım çözümü vermek istiyoruz. İstanbul ve Dubai’de kapsama alanımızda” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/iste-istanbul-a-ozel-taksi-resimli-39336-9-.html

written by admin \\ tags: , , ,


Yorum yaz