Ara 08

Mobil iletişimin hızla yaygınlaşmasına paralel olarak mobil platformlar günümüzde içeriğin en yoğun olarak tüketildiği platformlar haline geldi.

Gelecekte de bu eğilimin hızla artacağı ve yakın bir zamanda mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilenbilgi erişiminin, geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha fazla ön plana çıkacağı öngörülüyor.

Buna bağlı olarak da mobil cihazların becerilerinin giderek artması kaçınılmaz oluyor. Bu noktada hem Android platformunun son sürümü 4.0 Ice Cream Sandwich işletimsistemini hem de NVIDIA® Tegra® 3 dört çekirdekli işlemciyi bünyesinde barındıran ASUSEeePad Transformer Prime tablet PC’lerde bir çok ilki bir arada toplayıp, en güçlütablet PC unvanına sahip oluyor.
 
NVIDIA® Tegra® 3 dört çekirdekli işlemciye sahip dünyanın ilk tableti olarak lanse edilen ASUS EeePad Transformer Prime, Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünü de kullanan ilk tablet olarak piyasaya sürülecek.

Buözelliklerisayesinde müthiş multimedya performansı sunanASUSEeePad Transformer Prime, 8.3 mm’lik ultrainceyapısı ile dünyanın en ince tableti olurken, metal kaplaması ile geçtiğimiz günlerde Türkiye’de tanıtımı yapılan ZENBOOK’u andırıyor. ASUS’a özel SonicMastersesteknolojisiyle güçlendirilen EeePad Transformer Prime, LED flaşlı 8 megapikselotomatikodaklı arka kamerasıyla daprofesyonelbir fotoğraf makinesi veyaelkamerasını aratmayacak sonuçlar sergiliyor.

Tablet kısmı ile 12, dock ünitesi ile birleştirildiğinde 18 saate kadar uzayan pil ömrüile EeePad Transformer Prime, piyasadaki tabletler içinde en uzun kullanımsüresine sahip oluyor. Ayrıca dock ünitesi, kullanıcıya klavyeve touchpad ile birlikte genişletilebilir USBportu ve SD kartgirişi sunuyor.
 
ASUS CEO’su Jerry Shen “Eee Pad Transformer ve Tegra 3’ün mükemmel kombinasyonu iledünya çapındaki tüketicilere yepyeni bir mobilbilgisayar deneyimi yaşatacağız” şeklinde konuşurken, NVIDIA CEO’su Jen-Hsun Huang “EeePad Transformer Primeyeni kategori oluşturan birürün. Tegra® 3 ile güçlendirilerek yeni mobil bilgisayar devrimi yaratıyor, 4 çekirdek performansı ve süperenerji verimliliği ile daha önce hiç ulaşılmamış kapasiteye ulaşıyor. EeePad Transformer Prime ile birlikteASUS endüstriyi bir kez daha yeni jenerasyona taşıyor” dedi.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/hem-tablet-hem-notebook-olsun-diyenlere-48265–.html

written by admin \\ tags: , ,


Yorum yaz