Ara 21

İşte GTA tarihinin en geniş kapsamlı oyunu olması beklenen GTA V’in çıkış tarihi ve detaylar…

İnsanlar, oyun endüstrisinin sadece eğlence anlamına gelmediğini bazen unutabiliyor. Örneğin endüstrinin pazarlama tarafında, çıkış tarihleri oyunun fan kitlesini ve firma imajını korumak noktasında önem kazanıyor.

En çok beklenen oyunlardan birisi olan GTA V, inanılmaz bir şiddetle, her zamankinden daha eğlenceli ve daha seksi bir GTA oyunu olarak geliyor. Uzmanlara göre, oyunun sadece Take-Two’nun en çok satan oyunu olmakla kalmayacağı, tüm zamanların en çok satan oyunu olacağı düşünülüyor.

Çıkış tarihi henüz açıklanmamış olsa da, Take Two’nun GTA V’in geliştirme ekibiyle olan kontratına göre oyunun çıkış tarihi hakkında tahmin yürütülüyor.

Take-Two şirketinin, oyunun geliştirme ekibinin yöneticileri ile (Les Benzies, Sam Houser ve Dan Houser) yaptığı kontrat 2012’nin Ocak ayında sona erecek.

GTA V’in tahmini çıkış tarihi ve beklentiler…

Araştırmacılara göre oyun en geç 2012 yılının son çeyreğinde piyasada olacak.

Geliştirme ekibinin, kontratın bitiş tarihi olan Ocak 2012’de oyunu bitirebilmek için fazla mesaiye zorlanabileceği düşünülüyor. Zira firmanın kontrat tarihine yetişmesi, yeni yapılacak kontratlar için itici bir kuvvet olacak ve rakipleri arasında öne çıkmalarını sağlayacak.

Firmanın diğer oyunları olan L.A. Noire ve Max Payne 3’ün çıkışında yaşanan gecikme, geliştirme ekibinin zamanını bu oyunlara harcamasına sebep oldu. Bu nedenle ekibin, GTA V’in çıkış tarihine yetişmesi tam bir zaman mücadelesi haline gelebilir.

Ekibin son piyasaya çıkan başarılı oyunu olan Red Dead Redemption’ın satış rakamı 5 milyonu aştı. İyimser bir tahminle L.A. Noire ve Max Payne 3 oyunlarında da aynı rakama ulaşılacağı düşünülüyor. Öte yandan GTA V’in 20 milyondan fazla satması bekleniyor.

İşin ticari boyutuna bakıldığında, Take-Two’nun, yeni GTA oyununun çıkış tarihi konusunda kesin olması ve gecikmeye gitmemesi gerekiyor. Çünkü GTA serisi tam bir satış rekortmeni ve serinin en derin ve en geniş kapsamlı oyunu olacak GTA V’in tüm zamanların en çok satan oyunu olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/gta-v-ne-zaman-cikacak-37557-3-.html

written by admin \\ tags: , , , , ,


Yorum yaz