May 04

Google arama sonuçlarına Gmail içerisinden ulaşmak, Gmail Labs tarafından yeni eklenen “Google Arama” özelliği ile artık mümkün hale geldi.

googlegmail“Google Arama” özelliğinin eklenmesi ile Gmail dışına çıkmadan google arama sonuçlarına ulaşmak ve bu arama sonuçlarını, yeni oluşturulan epostalara ya da devam eden google talk diyaloglarına eklemek çok daha kolay bir hale getirilmiş oluyor.

Gmail hesabını kullanarak yeni eposta oluşturduğumuzda bazen google arama sonuçlarını eposta içerisine link olarak eklemek ya da devam eden google talk diyaloglarında paylaşmak istenilen herhangi bir google internet linki için bulunduğumuz gmail ekranını terkedip, yeni bir sekme açıp, Google ile aramanın gerçekleştirilip, linkin kopyalanıp tekrar gmail içerisine dönülmesi söz konusu olabiliyordu. Deneysel olarak Gmail Labs’ın eklemiş olduğu “Google Arama” özelliği ile böyle uğraşlara gerek kalmadan direkt olarak Gmail içerisinde google aramaları gerçekleştirilip hem yeni epostaların içerisine hem de google talk diyaloglarına eklenebilir hale getirilmiş oldu.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/google-aramalar-artik-gmail-de-16750-.html

written by admin \\ tags: , ,


Yorum yaz