Oca 18

Galaxy S4’ün kamerası 10 megapiksel olabilir!

Galaxy S4’e ait olduğu iddia edilen bu fotoğraf, cihazın kamerasıhakkında önemli bir ipucu verdi!

galax4Samsung’un bir sonraki Android amiral gemisi Galaxy S4’ten sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak Galaxy S4 ile çekildiği iddia edilen bir fotoğraf, cebin 10 megapiksellik bir kameraile sunulabileceğini gösterdi.

Google’ın fotoğraf hizmeti Picasa’ya yüklenen bir görseldeki EXIF verileri, onun “SGH-N045” model numaralıbir cihazla çekildiğini gösteriyor. SGH-N045 modelnumarasının ise Galaxy S4’e ait olduğunu düşünülüyor. Bir masa ayağının göründüğü fotoğrafın çözünürlüğü, 4128 x 2322. Bu çözünürlük, yaklaşık 9.6MP’e denk geliyor. Dolayısıyla fotoğraf gerçekten de bir Galaxy S4 ile çekilmişse, cihazın kamerasının10 megapiksel olacağı anlaşılıyor. Samsung’un şu anki Android amiral gemisiGalaxy S3, 8 megapiksellik bir kameraya sahip.

Son dönemde ortaya çıkan 13 megapiksellik Sony Xperia Z, Huawei Ascend D2 ve ZTE Grand S’in ardından Galaxy S4’ün de 10MP’lik bir kamerayasahip olması, hiç de şaşırtıcı olmayacak. Bununla birlikte EXIF verilerinin üzerinde oynama yapılmış olma ihtimali de var.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/galaxy-s4-ten-ilk-fotograf-60191–.html

written by admin \\ tags: , ,


Comments are closed.