Ağu 12

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi ve CHP sözcüsü Haluk Koç, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hamzaçebi CHP’li vekilin kaçırılması ile ilgili olarak bir değerlendirme yapmak için henüz erken olduğunu söyledi. CHP sözcüsü Haluk Koç ise tablonun sıkıntılı olduğunu söyledi.

Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı’ya konuşan Hamzaçebi şunları söyledi:

“İçişleri Bakanı ile görüştüm. Ovacık’tan Tunceli’ye hareket etmişler. Yolun ortalarında Veng Köprüsü’nde terör örgütü mensubu olduğu tahmin edilen kişilerce yolları kesilmiş. Araçta bulunan 3 kişi, bu kişilerce indirilmiş. Milletvekilimizin yanı sıra danışmanı ve bir gazeteci de araçtaymış. Hepsini indirilmişler, ardından indirdikleri 3 kişiye terör örgütü propagandasına yönelik konuşma yapmışlar. Daha sonra Hüseyin Aygün’ü alıp diğer 2 kişiyi serbest bıkarmışlar. O iki kişi de saat 20 sırasında polis karakoluna başvurmuş. Değerlendirme yapmak için henüz erken.”

CHP sözcüsü Haluk Koç: Tablo çok sıkıntılı

CHP sözcüsü Haluk Koç, Hürriyet’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Çok sıkıntılı bir tabloyla karşı karşıyayız. Türkiye’de ilk defa bir milletvekili terör örgütü tarafından kaçırılıyor. Öfke siyaseti ve gerginlik odaklı konuşmalardan sonra böyle bir olay gerçekleşti. Sağduyulu çözüm arama gayretlerine karşılık izlenen öfke siyaseti sıkıntı yarattı. Umarım durum olumlu şekilde çözümlenir.

Öfkeyi besleyen suçlamalar yapılıyor

Biz sağduyu çağrısı yapıyoruz ama kalkıp her akşam her yemekten önce öfkeyi besleyen konuşmalar, suçlamalar yapılıyor. Aslında doğrusu şu, hepimizin ortak sorumluluğu var. Ve bu konu bu nedenle ortak meşru platform olan TBMM’de tartışılmalı diyoruz. Ama buna karşılık suçlamalar geliyor.

Tunceli valisi ve Aygün’ün danışmanıyla konuştuk. Şu anda CHP genel merkeze geçiyorum, toplantı yapacağız. Başkanımız da orada olacak ama tablo sıkıntılı.’

Kaynak: http://haber.ekolay.net/haber/CHPli-vekil-nas%C4%B1l-ka%C3%A7%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1/2705/1049788.aspx

written by admin \\ tags: , , ,


Yorum yaz