Eyl 18

İnternet devi Yahoo’nun Google’dan transfer ettiği yeniCEO’su Marissa Mayer şirketinde çalışan herkese iPhone 5 dağıtacak.

Yahoo’nun ABD’de çalışan tam zamanlı ve yarı zamanlı tüm işçilerine başta Apple olmak üzere Samsung, Nokia ve HTC’nin en son model akıllı telefonları dağıtılacak. Business İnsider’a konuşan Yahoo kaynakları, Şirket CEO’su Mayer tarafından atılan bir mailde duyurulan gelişmenin tüm çalışanlar tarafından mutlulukla karşılandığını belirtti.

“Yahoo! Smart Phones, Smart Fun” adıyla duyurulankampanyaprogramında çalışanlar iphone 5, Samsung Galaxy S3, HTC One X, HTC Evo 4G LTE ya da Nokia Lumia 920 tarafından birisini seçecek. Üstelik bu program kapsamında Yahoo şirket çalışanlarının cihaz ve internet bedellerini de karşılamaya hazırlanıyor.

Yahoo çalışanlarını sevindiren bu haber ise Blackberry’i üzdü. Çünkü alınanyenikararlar kapsamında Yahoo Blackberry’den IT desteğini çekecek.

Şirket bu hamlesiyle çalışanlarıyla müşterilerin aynı cihazları kullanmasını ve işçilerin moralini yüksek tutmayı hedefliyor.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/iphone-5-dagitiyor-56686–.html

written by admin \\ tags: , , , , ,


Yorum yaz