Ara 07

Beşiktaş-Bursaspor maçında çıkan olaylara karıştığı iddia edilen Beşiktaş taraftarı 10 kişi adliyeye sevk edildi

Bıçaklama olayının failleri İbrahim A. ile Onur K. susma haklarını kullanarak ifade vermedi. Diğer kişilerin ifadelerinde, “Bursaspor taraftarları yolda gelirken Gebze Beşiktaş Derneği’ne saldırmış. Bu saldırı sırasında Beşiktaş taraftarı ölmüş” şeklindeki söylentinin olayların başlamasına nenden olduğunu ileri sürdüler.

Pazar günü oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçı öncesi 2 takım taraftarı arasında çıkan olaylarda 2’si bıçakla 4 kişi yaralanmıştı. Maçın ardından görüntüleri inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olaylara karıştığı iddia edilen 10 kişiyi gözaltına aldı.

Olaylar sırasında kullanıldıkları belirlenen 10 çivili sopa, 3 satır, 2 döner bıçağı, 3 falçata, 4 tornavida, 3 bıçak, ele geçirildi. Bu malzemeler arasında yaralamada kullanılan bir satır ile bir bıçak da bulunuyor.

Şüphelilerden İbrahim A. ile Onur K. bıçakla yaralamayı gerçekleştiren kişiler oldukları tespit edildi. İbrahim A. ile Onur K., sorgulamalarında susma haklarını kullanarak ifade vermedi.

HER ŞEYİ SÖYLENTİLER BAŞLATTI İDDİASI

Diğer kişilerin ifadelerinde, “Bursaspor taraftarları yolda gelirken Gebze Beşiktaş Derneği’ne saldırmış. Bu saldırı sırasında Beşiktaş taraftarı ölmüş” şeklindeki söylentinin olayların başlamasına nenden olduğunu ileri sürdüler.

Gözaltına alınanlar arasında, “Kutsal Damacana: Dracoola” adlı sinema filminde set işçisi olarak çalışan Ömer T.’nin de bulunuyor. Ömer T.’nin setten aldığı cop ile kavgaya katıldığı belirlendi.

Kavgaya sırasında sopalarla saldırdığı tespit edilen zanlılardan Erdem Ö.’nün bilgisayar mühendisi, Ümit Y.’nin de önemli bir şirkette müşteri temsilcisi olduğu öğrenildi. İbrahim Y.’nin Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenci olduğu belirtildi.

Bu arada, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın maç öncesi ve sonrasında çıkan olaylarla ilgili herkesin gözaltına alınması talimatı verdiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 10 kişinin sadece bıçaklamanın meydana geldiği yerde çıkan kava ile ilgili olduğu maçın ardından çıkan diğer olaylarla çok sayıda kişinin gözaltına alınacağı belirtildi.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/10_taraftar_adliyeye_sevkedildi.htm?ArticleID=52715

written by admin \\ tags: , , ,


Yorum yaz