Tem 15

Ramazan ayının habercisi kabul edilen Beraat Kandili’ni fırsat bilen Müslümanlar camileri doldurdu. Af ve mağrifet için ellerini semaya kaldıran Müminler geçmiş günahlarının af edilmesi için Allah’a yalvardı.

Şaban ayının ondördüncü gecesini on beşinci gününe bağlayan Berat Kandili’nde milyonlarca Müslüman camilere akın etti. Kadın, erkek, genç, yaşlı binlerce mümin İstanbul’un Eyüp Sultan, Sultanahmet ve Süleymaniye gibi tarihi camilerini doldurdu. Günahların affı ve kulların temize çıkarılması anlamına gelen Berat Kandili’ni fırsat bilen Müminler tarihi camilerde uzun uzun dua etti. Kur’an-ı Kerim, mevlitler ve ilahiler okundu. Geçmiş günahlarının af edilmesini isteyen Müslümanlar ellerini semaya kaldırıp Yaradan’a yalvardı.

Aileleriyle tarihi camileri gezdiğini ifade eden Müslümanlar geçmiş günahlarının af edilmesi için dua ettiklerini belirtti. Kandili daha iyi geçirmek için Fransa’dan geldiğini dile getiren Yeşim Zorlu, “Umarım kandil ülkemize huzur ve mutluluk getirir. Allah ülkemizi terörden kurtarsın. Askerimizi ve polisimizi korusun. Allah’tan huzur ve sağlıktan başka bir şey istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.haberaktuel.com/istanbul-da-berat-kandili-coskusu-haberi-453127.html

written by admin \\ tags: , , , ,


Yorum yaz