Nis 22

Acer Grup Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor…

Küresel PC pazarının ikinci en büyük üreticisi Acer, 15 Nisan 2010 Perşembe günü Portaxe’da gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni ürünlerini tanıttı.

Geçen yıl tüm dünyada büyük başarı kazanan Timeline serisinin halefi TimelineX serisinin tanıtıldığı toplantıya Acer Gelişmekte Olan Ülkeler Bölge Direktörü ve Türkiye Genel Müdürü Giuseppe Mastandrea, Acer Türkiye Ülke Pazarlama Müdürü Sinan Kender ve Intel Türkiye Ülke Müdürü Çiğdem Ertem  sunumları ile katıldılar .

Toplantı Acer Türkiye Ülke Pazarlama Müdürü Sinan Kender’in Acer’ın yeni ürünleri hakkında detaylı bilgi verdiği konuşması ile başladı. Sinan Kender konuşmasında geçen yıl Intel’in ULV işlemcileri sayesinde 8 saate kadar pil ömrü sağlayan ; ince ve hafif tasarımı ile mobil kullanıcılar için üretilmiş Timeline serisinin yeni nesli olan TimelineX serisinde 6 hücreli pil ile 8 saate kadar pil ömrü ve yeni Intel Core i işlemcilerle performanstan da taviz vermediği belirtti. TimelineX serisinin yanısıra Acer’ın sade tasarımı ve üstün görüntü ve ses özellikleri ile göz dolduran  yeni mültimedya serisi Ethos ailesinin de tanıtıldığı toplantıda Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan KenderAcer olarak her zaman söylediğimiz gibi en büyük amacımız insanlarla teknoloji arasındaki bariyerleri kaldırmaktır. Önemli olan kullanıcıların talep ve ihtiyaçlarını karşılayan, eğilimlerini takip eden ürünler tasarlamak. Biz TimelineX serisi ile kullanıcılarımızı dinledik ve uzun süre kullanımın yanında performans isteklerini de karşılayacak bir ürün yarattık. Aynı şekilde Ethos ve TimelineX serilerinde kullanıcının gözlerini yormayan sade, şık ve kullanışlı bir tasarım ile günü yakalayan, kullanıcıların yanında taşımaktan keyif alacağı bilgisayarlar tasarlamaya çalıştık” dedi. 

Sinan Kender’in ardından söz alan Gelişmekte Olan Ülkeler Direktörü ve Acer Türkiye Genel Müdürü Giuseppe Mastandrea Acer Grup olarak bugün tüm dünyada 70 ülkede 7,000 çalışan ile 90,000 perakende mağazasında yer alan Acer markalarının 2009 yılında yine tüm dünyada 23 milyon adet dizüstü bilgisayar ve 10 milyon adet netbook satışı gerçekleştirdiklerini belirtti. 2009 yılında %110’luk bir büyüme gerçekleştirerek yılı birinci olarak kapattıkları (*)  Türkiye’de ise özellikle satış sonrası servis konusuna çok önem verdiklerini ve bu alanda yatırımlarını devam ettirdiklerini belirtti. 2010 yılına da hızlı bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Mastandrea ayrıca önümüzdeki bir kaç ay içerisinde Türkiye akıllı telefon pazarına da girecekleri müjdesini verdi.

(*) GFK 2009 raporuna göre

TimelineX: performanstan ödün vermeden daha uzun pil süresi.

Başarılı bir Acer Timeline serisinin süreklilik anlayışını X’ten başka hiçbir şey devam ettiremez;  yeni modellerin performans açısından inanılmaz gelişmesini daha iyi kimse sergileyemezdi.

Modern kullanıcılar için uzun pil süresi büyük önem arz etse de performans da vazgeçilmez.
Acer TimelineX bir yıl önce rekabet piyasasını canlandıran şık ve ince çizgilerini bütün tasarımlara yansıttı ve her zaman daha somut yeniliklere imza attı.

En yeni Intel işlemciler, atanmış ekran kartı, HD multimedya, Dolby Home Theater v3 ses ve gelişmiş bağlanabilirlik 8 saatten uzun pil süresi ile birleşti.

Acer TimelineX ailesinin temel ilkesi de tamamen aynı: PC verimliliğini artırmak; ve artık bu güç ver performanstan ödün verme anlamına gelmiyor.

Bileşen ve teknolojiler enerji tasarrufu ve çevresel sorumluluk göz önünde bulundurularak seçildi:

– görüntü kalitesinden taviz vermeden enerji tüketimini azaltan Intel Ekran Güç Tasarrufu (iDPST) Teknolojisi ile donatılmış merkür içermeyen arkadan aydınlatmalı yüksek çözünürlüklü LED paneller;
– düşük güç  tüketimi, daha az çalışma sıcaklığı ve daha düşük gürültü avantajı sağlayan ile yeni nesil sabit disk;
– pil tüketimini minimuma indirgemek için düşük enerji tüketen fanlarla donatılmış gelişmiş soğutma sistemi;
– Enerjiyi iş gücüne göre otomatik olarak ayarlayarak verimliliği iyileştiren yeni Intel Core işlemci ailesi.

Hiçbir şey şansa bırakılmadı. Enerji tüketen bütün bileşenler sistem verimlilik gereksinimleriyle bütünüyle uyumlu olacak şekilde pil ömrünü olabildiğince az etkilemek üzere iyileştirildi.

Acer PowerSmart teknolojisi – pil süresini uzatmak için güç şemasını akıllıca ayarlayarak ve kullanıcılara hareket halinde uzun süreli bilgisayar özgürlüğü ve bu seviyede bir pil ömrü sağlıyor.
Ayrıca TimelineX serisi Energy Star 5.0’ın gerktirdiği standarttan %66 daha az tüketim sağlayan Acer PowerSmart adaptöre sahip. Pil teknolojisi, tamamen şarj olduğunda otomatik olarak şarj modunu deaktive ediyor ve enreji tüketiminde gözle görülür bir azalma sağlarken pilin yıpranmasını da engelliyor. 

Başarı formülü = Zaman(sa) ≥ Ağırlık3(kg)
Zaman/performans oranının katlanarak artmasına rağmen tasarım incelik ve hafifliğinden hiçbir şey kaybetmiyor: dizüstü bilgisayarın boyutlarına göre 1,8 ve 2,6 kg ağırlık için bir inçten (24 mm) az kalınlık.

Minimal tasarımın altında şıklık ve verimliliğe damgasını vurmuş ince ayrıntılar gizlidir. Bu tasarım özellikleri malzeme seçiminde bile göze çarpar. TimelineX siyah alüminyum kapak ile diğer dizüstü bilgisayarlar (hatta en dayanıklıları) kadar sağlam ve saten kaplaması ile şık bir dijital araç. Bu özellikler sayesinde TimelineX sadece sağlam ve dayanıklı değil görünüşüyle de mükemmel.

TimelineX kısa vadeli bir hedefe doğru koşuyor. Zaman ve performansın yeni formülü = ZAMANDAN DAHA FAZLASI.

-Gerçek pil ömrü kullanım, ayarlar ve çalışma koşullarına göre değişiklil gösterir.


Aspire Timeline X Serisi: Daima Uçlarda

Yeni Aspire TimelineX serisi hem olağanüstü performansı hem de enerji tasarrufunu aynı tasarımda birleştirdi.

Eski nesil Timeline dizüstü bilgisayarların başarısını devam ettiren Acer, Aspire TimelineX serisini üstün performans, olağanüstü pil ömrü, tam bağlanabilirlik ve mükemmel ince tasarım anlayışıyla üretti.

Orijinal Aspire Timeline serisi 8 saatlik pil ömrü engelini aşan ilk seriydi. Orijinal Timeline konsepti ‘Pil Ömrü, Performans, İncelik ve Hafiflik’ konusunda büyük bir evrim geçirdi: Aspire TimelineX serisi ultra ince bir tasarımda maksimum 12 saat pil ömrü ve mükemmel bir işlem gücü sunuyor.

TimelineX serisinin sistem mimarisi ve teknolojik tasarımının altında yatan kilit unsur enerji verimliliğidir. Bu nedenle bu dizüstü bilgisayarlar güç dağılımını büyük ölçüde azaltan düşük enerji tüketen fanlar, sabit diskler, en yeni bileşenler, standart dizüstü bilgisayar ekranlarına göre maksimum %33 daha fazla enerji tasarrufu sağlayan arkadan aydınlatmalı LED ekranlar ve ekran görüntüsünü çok fazla etkilemeden arka aydınlatmayı azaltan Intel Ekran Güç Tasarrufu Teknolojisi (iDPST) ile donatılmıştır. Ayrıca PowerSmart düğmesine bir kez basarak Aspire TimelineX’i gün boyu yanınızdan ayırmayacağınız gerçek bir arkadaşa veya süper güçlü bir eğlence aygıtına dönüştürebilirsiniz.

Yepyeni 2010 Intel® Core™ işlemci ailesi ile üretilen Acer X Serisi müzik, oyun, video, film, fotoğraf, sosyal ağ ve diğer büyük uygulamalarda mükemmel bir performans sunar. Yeni Intel Core i7 ve Core i5 işlemciler ayrıca özel Intel Turbo Boost Teknolojisine  sahiptir. Bu teknoloji performansı otomatik olarak yükseltir, böylece kullanıcılar gerektiğinde iş güçlerine göre performansı anında arttırabilir.

“Bu akıllı işlemciler günlük uygulamalarda otomatik olarak performans ‘artışı’ sağlayarak kullanıcıların ihtiyaçlarına ayak uydurur. İşlemci çekirdekleri kapatarak ya da güç tüketimini azaltarak enerji tasarrufu sağlar, bu sayede kullanıcılar güce ihtiyaç duyduklarında yüksek performans, duymadıklarında enerji tasarrufu sağlayabilirler.” diyor Maurizio Riva, Acer Group Müşteri Yöneticisi, Intel Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi.

Ultra kompakt 25,9 cm (11,6 inç) ve 34 cm (13,3 inç) modelleri ile süper şık 35,5 cm (14,0 inç) ve 39,5 cm (15,6 inç) versiyonları olan TimelineX ailesi her yerde sinematik eğlence deneyimi sunmak üzere jilet gibi keskin ve HD mükemmel görüntüler için 16:9 görüntü formatlı ve 1366 X 768 çözünürlüklü ince Acer CineCrystal ekranlara sahiptir. Ayrıca Dolby® Home Theater® v3 ses kalitesi ile oldukça gerçekçi ve etkileyici surround sesler kulaklarınızın pasını silecek.

Üstün ses kalitesi ve HD ekranları tamamlamak üzere TimelineX serisi olağanüstü HD görüntü ve oyun keyfi ve bütün duygularınıza şölen yaşatmak için Microsoft DirectX 11 destekli yeni nesil atanmış veya entegre ekran kartları ile donatılmıştır. Ayrıca mükemmel bir mobil medya merkezi olan Acer Arcade Deluxe™ ile fotoğraf, video ve müziklerinize hızlı bir şekilde erişebilir, kolayca göz atabilir, organize edebilir, oynatabilir, paylaşabilirsiniz. Dahası slayt gösterileri ya da çalma listeleri hazırlayabilir, dosyaları dönüştürebilir ya da favori sosyal ağlarınıza görüntü ve video yükleyebilirsiniz.

Bütün bunların hepsi olağanüstü ince ve hafif bir tasarımda gizli. Kalınlıkları 25 mm’den az ve ağırlıkları 11,6 inç modeli için 1,4 kg ve 15,6 inç versiyonu için 2,4 kg olan bu dizüstü bilgisayarlar gün boyu yanınızdan ayırmayacağınız ideal bir arkadaştır. Dizinizin üzerinde bile gün boyu kullanım için daha konforlu olduğunu garanti etmek için daha uzun süre daha az ısınmak üzere tasarlanmış ve her yerde kolayca kullanılabilen maksimum 165° açılabilir ekranlar ile donatılmışlardır.

Ultra ince fırçalanmış alüminyum kapak bu dizüstü bilgisayarların kalitesini ve tarzını yansıtmanın yanı sıra hafif, sağlam ve dayanıklı olmalarını sağlar. Kapağın altında küçük bir simgesi olan güç düğmesi ve bütünüyle yeni bir yazma deneyimi için oldukça duyarlı Acer FineTip klavye ve daha geniş tuşlar gizlidir. Hatta 15,6 inç modeli maksimum işlem konforu için nümerik tuş takımı ile donatılabilir. Dokunmatik fare hafif içbükeydir ve çerçeveyi parmağınızın ucuyla kolayca hissedebilmeniz için gümüş bir çerçeveyle çevrelenmiştir ve dairesel kaydırma hareketi, parmakları birleştirip ayırarak zumlama ve sayfa çevirme fonksiyonlarına sahip çoklu komut özellikli bir aygıttır. Navigasyon hiç bu kadar pratik olmamıştı.

Yoldayken her zaman internete bağlı kalabilirsiniz. TimelineX ailesine en yeni kablosuz ve kablolu teknolojiler entegre edilmiştir: 3G (isteğe bağlı), Nplify™ kablosuz teknolojisine sahip Acer SignalUp™ destekli Wi-Fi® CERTIFIED® ağ bağlantısı, Bluetooth® 2.1+ (isteğe bağlı) ve Gigabit LAN. Acer Crystal Eye 1.3 MB HD web kamera ve dâhili mikrofonu içeren Acer Video Conference çözümü dostlarınızla veya iş arkadaşlarınızla yüksek kaliteli görüntülü konferans yapmanızı sağlar.

Timeline X serisi ultra hızlı sistem yanıtı ve sorunsuz çoklu görev işlevi için maksimum 8 GB DDR3 belleğe sahiptir. Yüksek kapasiteli sabit diskler büyüyen dijital arşivinizi kolayca depolamak için oldukça geniş bir alan sunarken, en çok kullanılan kart formatlarını destekleyen hepsi bir arada kart okuyucu kolay ve hızlı veri aktarımı sağlar.

Kaynak:http://www.veteknoloji.com/acer-yeni-timelinex-serisi-30460–.html

written by admin \\ tags: , , , , , ,


Yorum yaz