Eki 31

Çoklu Marka Stratejisi Acer’ı 2010’da liderliğe taşıyacak.

aceryeniKüresel PC pazarının dev üreticisi Acer, 27 Ekim 2009 Salı günü Maçka Frame’de gerçekleştirdiği basın toplantısı ile en yeni ürünlerini gözler önüne serdi. Kırmızı ve hızın sembolü Ferrari markası ile hayat bulan Acer Ferrari One mini netbook ve 11 farklı ürünün Türkiye lansmanı, Acer üst düzey yönetinimin katılımıyla gerçekleşti. Acer Gelişen Pazarlar Bölge Yöneticisi ve Türkiye Genel Müdürü Giuseppe Mastandrea, Acer Satış ve Pazarlama Müdürü Sinan Kender ve AMD Türkiye Genel Müdürü Bahadır Erbaş tarafından Acer’ın yeni ürünlerine ve PC pazarına yönelik en güncel bilgilerin paylaşıldığı basın toplantısında, toplam 12 farklı yeni ürünü sergilendi. Lansmanda ilk yarıştan itibaren Formula 1’e damgasını vuran Scuderia amblemini gururla taşıyan Ferrari One, kırmızı yarış temalı kapağı ile de dikkat çekti.

Acer ve AMD Türkiye yönetcilerinin sunumlarıyla başlayan toplantıda, Acer Gelişen Pazarlar Bölge Yöneticisi ve Türkiye Genel Müdürü Giuseppe Mastandrea, Acer olarak  teknolojinin bütün yeniliklerini uygulamaya devam edeceklerini açıkladı.

 2009 yılında 5 milyar USD değerinde satış gerçekleştirdiklerini dile getiren Giuseppe Mastandrea, küresel ekonomik krizin ardından 2009’un son çeyreğinde Acer’ın hızla ivme kazandığını ve toplam PC pazarında çok büyük bir yükseliş kaydettiklerinin altını çizdi. Dünya genelinde, %13,4 ile 3. sırada, Türkiye genelinde ise %17,2’lik pazar payı ile 2. sırada yer aldıklarını kaydeden Mastandrea, PC ve notebook segmentinde Ortadoğu pazarında 1.ci, Avrupa’da ikinci, Amerika’da ise 3.sırada olduklarını belirtti. Giuseppe Mastandrea, Acer’ın 2 yıl önce çoklu marka stratejisi ile hareket etmeye başladığını, dolayısıyla performans ve teknoloji odaklı hareket ettiklerini kaydetti. Bu başarılı strateji doğrultusunda yeni yıl için liderliği hedeflediklerini belirten Mastandrea, konuşmasının sonunda, “PC pazarı geçen yıla göre 2009’u %36’lık büyüme oranı ile kapattı. Acer olarak, pazarda yaşanılan bu büyümeyi fırsata dönüştürmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda hedefimiz 2012 yılını %15 yıllık büyüme ile kapatmak, %35 oranında artacağını ön gördüğümüz PC pazarından 1.sırada pay almak ve işletim masraflarını %6’nın altına çekmek olacaktır.” dedi.

 Acer Ortadoğu Bölge Yöneticisi ve Türkiye Genel Müdürü Giuseppe Mastandrea’nın ardından söz alan Acer Satış ve Pazarlama Müdürü Sinan Kender, “Acer olarak insanlarla teknoloji arasındaki bariyeri kaldırmaya devam edeceğiz. Bu hedefimiz doğrultusunda, Acer, en yeni ürünleri pazara sürmekte kararlı.” dedi. 12 farklı ürünü donanım özellikleriyle basın mensuplarına tanıtan Sinan Kender, Acer, kullanıcılarına teknolojiyi, performansı, hızı, uzun pil ömrünü ve mobiliteyi bir arada sunmaya devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı

acertasarim

 Acer tasarımları ve teknolojisiyle farklılaşan en yeni ürünlerini sundu

Mükemmelliğin Ötesinde olarak tanımlanan Ferrari One, 11,6 inç, 1366×768 piksel yüksek çözünürlüklü, ultra ince ve hafif form faktörü barındırıyor. AMD tarafından sunulan VISION teknolojisi ile gerçek HD eğlence deneyimi sunan Ferrari One, 16:9 ekran formatıyla sinematik görünümlü Acer CineCrystal LED LCD ekran ve Acer GridVista™ ile eş zamanlı çoklu pencere görüntüleme desteğine sahip.

Ferrari One mini notebook lansmanında ayrıca, Acer’ın tasarımları ve teknolojisiyle farklılaşan en yeni ürünleri görücüye çıktı.

Windows 7 işletim sisteminin sunduğu dokunmatik ekran özelliklerini kullanan ilk dizüstü bilgisayar olarak yerini alan Aspire 5738PG, dünyanın ilk 3 boyutlu dizüstü bilgisayarı olan, her zaman ve her yerde olağanüstü üç boyutlu sinematik görüntü gerçekliğine tanıklık etmenizi sağlayacak olan Aspire 5738D ve sıra dışı eğlenceyi ve mükemmel çoklu dokunmatik fonksiyonları şık bir tasarımda sunan Aspire z5600 All In One PC lansmanın en dikkat çeken ürünleri arasında yer aldı.

Bir dizüstü bilgisayarda bulunması gereken herşeyi barındıran, ister bir bilgisayar, ister resim çerçevesi istersenizde bir not defteri olarak kullanılabilecek Aspire Timeline 1820PT, Londra’da gerçekleşecek 2012 olimpiyat oyunları için özel olarak tasarlanan Aspire 4810T ve Aspire 1410 dizüstü bilgisayar ve Gxx5h LCD ekranlar diğer sergilenen ürünlerden bir kaçıydı.

Bir ilk olan, kullanıcılara eşsiz mobilite deneyimi sunmak üzere kolay ve anında internet erişimi sağlayan mobil cihazlar için özel olarak tasarlanan platform olan Android™  kullanımına dayalı ilk dizüstü bilgisayarı olan Aspire One D250, LCD monitörlerinde dokunma teknolojisi kolaylığını sunan Acer dokunmatik ekran monitör T230H, kullanıcıların film, fotoğraf, oyun, müzik ve dijital medya keyfini doyasıya yaşamak gibi beklentileri karşılamak için üretilen, AMD VISION teknolojisine sahip olan Aspire 7540 ve 5542 modelleri ise Acer’in yenilikçi gelecek yaklaşımını kanıtlar nitelikteydi.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/acer-yeni-urunlerini-tanitti-24007-.html

Bilgi için: www.acer.com     
Acer Call Center: 444 ACER / 444 22 37

written by admin \\ tags: , , , , ,


Yorum yaz