Eyl 03

12 Dev Adam, Dünya Şampiyonası’nın Ankara ayağını 5’te 5 ile tamamladı, İstanbul’a şampiyon gibi uğurlandı. Çin önünde 47 sayılık farka ulaşan ay-yıldızlı oyuncularımız, Başkent’teki müthiş atmosferde ‘Dağ başını duman almış, yürüyelim arkadaşlar” marşını hep bir ağızdan söyleyerek salondan çıktı

A Milli Basketbol Takımımız, daha önce lider bitirmeyi garantilediği C Grubu’ndaki son maçında Çin’i de 87-40 yenmeyi başardı, 5’te 5 yaptı.
Maça iki takım da konsantrasyondan uzak başlarken, savunmalar çok sert olmasa da, hücumda yüzdelerin düşük kaldığı bir çeyrek izledik. Topu pota altına geçirdiğinde etkili olan ve Ömer Aşık ile art arda skor bulan ay-yıldızlı ekibimiz, 5. dakikayı 8-2 önde geçti. 8. dakikada 12-2’lik skoru yakalayan millilerimiz, ilk periyodu 15-6 galip bitirdi.
İkinci çeyrekte çift guarda dönen ve hücum organizasyonlarını daha başarılı yapan ekibimiz, Ömer Aşık’a, Semih’in de destek vermesiyle boyalı alandaki hakimiyetini artırdı ve kendisine sadece dış şutlarla yanıt vermeye çalışan rakibi karşısında 16. dakikayı da 23-13 önde geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra rakibine hiç sayı attırmayan ve Oğuz ile art arda sayılar bularak seriyi 20-0’e taşıyan millilerimiz, devreyi 39-13 galip tamamladı.
İkinci yarıya da fırtına gibi başlayan ve hem savunma, hem de hücumdaki mükemmel oyununu sürdürerek farkı sürekli açan milli takımımız, son çeyreğe girilirken 66-25’lik skorla farkı 41 sayıya kadar çıkardı. 4. periyotta seyircileri coşturan hareketlerle maça renk katan ay-yıldızlı ekibimiz, salondan 87-40 galip ayrıldı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/vay-vay-vay-87-40/spor/haberdetay/03.09.2010/1284476/default.htm

written by admin \\ tags: , , , , , , ,


Yorum yaz