Ara 28

Dokunmatik cihazların yaygınlaşmasıyla ortaya yeni bir hastalık çıktı.

tabletTeknoloji hayatı kolaylaştırıyor ama yeni rahatsızlıkları da beraberinde getiriyor. Dokunmatik cihazların yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan “Sürekli gerilim sakatlığı” bunlardan biri. El, kol ve dirseklerde ağrıya yol açan hastalığa yakalanmak da korunmak da sizin elinizde…

Dokunmatik cihazlar ulaşımdan, eğitime, iletişimden, eğlenceye artık her alanda kullanılıyor. Bu küçük asistanların getirdikleri kolaylıkların yanında bazı zararları da var. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 21

Müzisyen Kamil Sönmez yaşam savaşını kaybetti. Sanat dünyası yasta. Yavuz Bingöl’ün “Gönlü büyük, dünyanın en iyi insanlarından biriydi” diye andığı sanatçı için Belkıs Akkale “Temiz kalbi vardı. Karadeniz türkülerini sevdiren odur” dedi

kamilsonmez“Hayattaki tek isteği, memleketi Ordu’ya gömülmekti. Zaten kendisi için bir şey istememişti hayatı boyunca” Böyle diyordu Kamil Sönmez’in kardeşi Remzi Sönmez, dün hayata veda eden abisinin ardından…

1947 yılında Ordu’nun Perşembe ilçesinde doğdu Kamil Sönmez. Ankara Devlet Konservatuarı’nda Opera-Şan eğitimi aldı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Ara 19

Samsung’un Galaxy S3, Note 2 gibi Exynos çipiyle çalışan cihazlarındaciddi bir açık keşfedilmiş olabilir. XDA forumundanbirkullanıcı, cihazlarıherhangi birPC’ye bağlamadan root’lamanın yolunu buldu. Bunun anlamı cihazların aynı zamanda saldırılara açık olduğu.

galaxyXDA kullanıcısı Alephzain, Galaxy S3’ün derinliklerinde gezinirken cihazın Odin’e bağlanmadan root’lanabildiğini farketmiş. Bu açık root’lama işlemini kolaylaştırabileceği gibi, açığın bulunduğu cihazları Kernel kodu enjeksiyonu, RAM dökümü alma gibi tehlikelere açık bırakıyor. Alephzain’e göre açığın nedeni, Samsung kernel’inin cihazın tüm fiziksel belleğineokuma ve yazma izni veriyor olması.

Açığın Galaxy S2, S3 ve Note 2’yi etkilediği onaylanmış, ancak Exynos 4210 veya Exynos 4412 işlemcisini taşıyan tüm cihazları etkileyebileceği söyleniyor. Exynos 5 çipiyle çalılan Nexus 5 ise açıktan etkilenmiyor. Bunun yanında bu açığı kullanmaya başlayan bir uygulamanın Android mağazasında bulunup bulunmadığı bilinmiyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 18

Bu hafta Migros’un çoğunluk hissesine talip olduğu haberiyle gündeme oturan perakende devi Walmart, 2 yıl anlaşmalı iPhone 5’i 30 gün boyunca 127 dolara satacağını açıkladı. Walmart’larda iPhone4S’in fiyatı da 1 ay boyunca 47 dolarolacak.

iphone5ABD’de Walmart dışında en ucuzanlaşmalı iPhone 5 199, iPhone4S ise 90 dolara satılıyor. Walmart bu kararı ülkedekimobil operatörlerin kendi mağazalarındaiPhone5 fiyatlarındaindirimegitmesi üzerine aldı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 13

Sigara tüketiminin, beyni çürüterek bellek, öğrenme ve muhakeme yetilerine büyük zarar verdiği ortaya çıkarıldı.

sigaraAge and Ageing” dergisinde yayımlanan çalışmaya 50 yaş üstü 8800 kişi katıldı.

Londra`daki King`s College`da 2004 yılında başlayan araştırmada yüzde 55`i kadınlardan oluşan katılımcıların sağlık durumları ve yaşam tarzları ile ilgili veriler kaydedildi. Daha sonra katılımcılardan bir dakika içinde yeni sözcükler öğrenmeleri ya da mümkün olduğunca çok hayvan ismi söylemeleri istenerek beyin işlevleri kontrol edildi. Aynı testler, dörder yıl ara ile iki kez yinelendi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,