Ağu 23

Apple’ın hisse değerlerindeki en son artış, 12 Eylül’de tanıtılması beklenen iPhone 5’e çok büyük bir ilgi olacağının sinyalini verdi.

Apple hisseleri, dün yüzde 2.6 daha yükselerek 665.15 dolara ulaştı. Apple böylece, Microsoft’un 27 Aralık 1999’da eriştiği 616.3 milyar dolarlık piyasa değerini geride bırakarak ABD’nin gelmiş geçmiş en değerli şirketi unvanını elde etti. iPhone’un piyasaya sürüldüğü 2007’den bu yana piyasa değerini yedi kat artıran Apple , 2012 içinde hisse değerlerinin yüzde 64 arttığına tanık oldu.

Harvard Business School akademisyeni David Yoffie, Microsoft’un 1999’da elde ettiği başarının ‘ internet patlamasından’ kaynaklandığını, ancak o dönem Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ağu 18

Geliştirilen yeni batarya çözümü, sadece saniyeler içinde şarj dolumunu mümkün kılıyor.

Gittikçe mobil hayata daha fazla adapte olduğumuz bugünlerde hepimizin tek bir sorunu var: Şarjı dayanmayan telefon, tablet ve laptoplar…

Ancak bu tablo yavaş yavaş değişiyor gibi. Zira Güney Kore’de bir grup bilim adamı, çok hızlı şarj olabilen bataryalar üzerinde çalışıyor ve test aşaması tamamlandığında sadece dakikalar içinde cihazlarımızı şarj edebileceğiz.

Lityum-iyon pilleri baz alan çalışma, mobil cihazlardan öte elektrikli araçların da kaderini değiştirecek cinsten. Elektrikli araçlara olan rağbetin arttığı bugünlerde araçların şarj olma süreleri ortalama 2 saati buluyor. Yeni batarya tipi ise bu süreyi oldukça kısaltacak. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Ağu 12

Süper Kupa finalinde Galatasaray, son 23 dakikasını 10 kişi oynadığı ve oldukça gerilimli geçen maçta Fenerbahçe’yi 3-2 yenerek zafere ulaştı. Galatasaray’ın golleri Umut Bulut (2) ve penaltından Selçuk’tan geldi. Fenerbahçe’nin gollerini ise Alex ve Kuyt attı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen TFF Süper Kupa’nın sahibi Galatasaray’ın oldu.

Geçen sezonun Spor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Fenerbahçe, Süper Kupa finalinde Yeni Erzurum Stadı’nda karşı karşıya geldi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , ,

Ağu 12

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi ve CHP sözcüsü Haluk Koç, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hamzaçebi CHP’li vekilin kaçırılması ile ilgili olarak bir değerlendirme yapmak için henüz erken olduğunu söyledi. CHP sözcüsü Haluk Koç ise tablonun sıkıntılı olduğunu söyledi.

Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı’ya konuşan Hamzaçebi şunları söyledi:

“İçişleri Bakanı ile görüştüm. Ovacık’tan Tunceli’ye hareket etmişler. Yolun ortalarında Veng Köprüsü’nde terör örgütü mensubu olduğu tahmin edilen kişilerce yolları kesilmiş. Araçta bulunan 3 kişi, bu kişilerce indirilmiş. Milletvekilimizin yanı sıra danışmanı ve bir gazeteci de araçtaymış. Hepsini indirilmişler, ardından indirdikleri 3 kişiye terör örgütü propagandasına yönelik konuşma yapmışlar. Daha sonra Hüseyin Aygün’ü alıp diğer 2 kişiyi serbest bıkarmışlar. O iki kişi de saat 20 sırasında polis karakoluna başvurmuş. Değerlendirme yapmak için henüz erken.” Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Ağu 05

Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre 1 milyon civarındaki şirket web sitesini kurmak zorunda. Firmaların kendi adlarına internette isim tescili ve web alanı (hosting) hizmeti almaları gerekmektedir. Yeni yasanın yürürlüğe konulmasına ve uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan 1535 maddelik tasarı mecliste kabul edildi. Bir takım eksikliklerinde giderilmesiyle
birlikte kanunlaşarak yürürlüğe girecek olan tasarı pek çok şeyi değiştirecek.

1535 maddelik tasarının yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacak.

Örnek Siteleri Görmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.destekal.net/bedava-web-sitenizin-olmasini-istermisiniz

Yazar admin \\ tags: , , ,