Tem 30

Samsung Galaxy Tab 2 Türkiye’de ilk kez sadece Türk Telekom tarafından satışa sunuluyor.

31 Temmuz’da başlayacak ve yıl sonuna kadar devam edecek olan kampanyayla; Türk Telekom müşterileri 24 veya 36 ay taahhüt vererek “Samsung Galaxy Tab 2”ye ayda 35 TL’den başlayan taksitlerle sahip olabilecek.

Ayrıca kampanyaya dahil olan müşteriler sınırsız TTNET Wifi Kablosuz İnternet Hizmeti’ne de sahip olacaklar. Sınırsız TTNET Wifi Kablosuz İnternet Hizmetine ilişkin kullanıcı adı ve parolasını içeren kart  “Galaxy Tab 2” ile birlikte müşterilere verilecek. Sınırsız TTNET Wifi Kablosuz İnternet Hizmetinden faydalanmak isteyenlerin 31 Aralık 2012 tarihine kendilerine verilen kazı kazan kartındaki parola ve şifreyi girip hizmeti aktif hale getirmeleri gerekiyor. Sınırsız TTNET Wifi Kablosuz İnternet Hizmeti aktif hale getirildikten sonra 1 yıl boyunca geçerli olacak.  Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Tem 20

Yazar admin \\ tags: , , , , , , ,

Tem 08

Finlandiya’da 17 yaşındaki bir öğrencinin cebindeki iPhone 4S patladı. Cebinden çıkan dumanı fark eden genç, “Telefon üç aydır sorunsuz çalışıyordu” dedi.

17 yaşındaki Henri Helminen ve 3 aydır kullandığı iPhone 4S’i konuşuyor. Fin basınında yayınlanan bir videoda, Henri Helminen babasının arabasından çıkıyor. Yazın çalıştığı iş yerine doğru yürüyen videoda Henri’nin cebinden dumanlar çıkmaya başlıyor. Bu sırada aceleyle telefonu cebinden çıkaran Henri telefonu uzaklara fırlatıyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Tem 08

Uzun süre bilgisayar kullanmanın yarattığı göz sorunları ile baş etmek için uzmanlar, çalışma esnasında her 20 dakikada bir 20 adım ötedeki bir objeye 20 saniye bakmak gerektiğini öneriyor.

Bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez parçası olsa da uzun süreli kullanımlarda gözlerimiz üzerinde olumsuz etkiler yaratabiliyor. Özellikle de kesintisiz olarak üç- dört saatten uzun bir süreyi bilgisayar başında geçirenlerin büyük bir çoğunluğunda “Bilgisayar İlintili Görsel Sendrom” denilen sorun ortaya çıkabiliyor.

Dört saatten fazla kesintisiz bilgisayar başında olanların yaklaşık yüzde 90’ında CVS (Computer Vision Syndrome -Bilgisayar İlintili Görsel Sendrom) adı verilen bu hastalığın görüldüğüne dikkat çeken Anadolu Sağlık Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Burcu Usta Uslu, sorunun nedenleri ve çözüm önerileriyle ilgili şu bilgileri verdi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Tem 08

Motorola, popüler cebi Atrix 2’nin devamı olacak yeni Android 4.0’lı canavarını ortaya çıkardı!

Motorola, Atrix 2 cebinin halefi niteliğindeki Atrix HD’yi resmen tanıttı. 4.5 inç’lik dev cep, “HD Colorboost” ekranı ile 720×1280 çözünürlük sağlıyor.

Tasarım olarak Motorola RAZR’a oldukça benzeyen Android 4.0’ı cep, Gorilla Glass ve Kevlar’dan meydana geliyor ve sadece 8.4mm kalınlığında. 1.5GHz çift çekirdekli işlemciye sahip Atrix HD, 1GB RAM, 8GB dahili depolama (microSD ile genişletilebiliyor) ve 1780mAh pil gibi özelliklerle geliyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Tem 06

Ortaya çıkan bu bilgiler, Google’ın 7 inçlik Nexus tablet ile yetinmeyeceğini gösteriyor olabilir!

Google, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni tableti Nexus 7 ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak 7 inç’lik tabletler, küçük boyutu nedeniyle her kesimden kullanıcının ilgisini çekmeyebiliyor. Ancak bu sorun, dedikodulara göre Google’ın 10 inç’lik yeni bir tabletiyle çözülecek.

Digitimes’ın raporuna göre Google, 10 inç’lik tableti için Wintek adındaki firmadan ekran siparişi verdi. Bu bilgi eğer doğru ise, Google’ın bir Nexus 10 üzerinde çalıştığına kesin gözle bakabiliriz. Wintek, aynı zamanda Nexus 7 için de Google’a (veya Asus’a) dokunmatik panel sağlıyor.

Şimdiye kadar 500.000 7 inç’lik erkan sağlayan Wintek, temmuz sonuna kadar bu sayıyı 1 milyon panele ulaştıracak. teknoloji

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/bir-nexus-bombasi-daha-mi-54536–.html

Yazar admin \\ tags: , , ,