Mar 27

Windows 8 Önizleme sürümü, Win 7’yi geçti!

Windows 8’in Tüketici Önizleme sürümü hız testlerinde Windows 7 ile kapışırsa ne olur? İşte sonuçlar.

PCWorld’ün gerçekleştirdiği hız testlerinde Windows 8’in (Tüketici önizleme sürümü) bir çok alanda Windows 7’yi geçtiği, bazen ise açık arayla geçtiği ortaya çıktı.

Bu haber, Metro’ya alışmayan kullanıcıların Windows 8’i beğenmeleri için yeni bir neden olabilecek gibi görünüyor.

PCWorld, testinde 3.3GHz Intel Core i5-2500K işlemcili bir PC üzerinde WorldBench 7 testlerini kullanmış. 8GB DDR3 RAM’e sahip bilgisayarın, 1TB 7200 rpm’lik bir sabit diski ve GeForce GTX 560 ekran kartı bulunuyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Mar 21

Laptop piliniz daha fazla dayansın!

Laptop’unuzu elektrik şebekesinden uzakta daha uzun süre kullanmak istiyorsanız, bu yazıyı okuyun!

Laptop’unuzun pili siz işinizi bitiremeden, bir saat içinde tükeniyor mu? Küçük bir şokla karşılaşmaya hazırlanın. Zira laptop pilleri oldukça pahalı ve 100 dolardan başlayabiliyor.

Peki ama laptop pilleri hakkında bilmemiz gereken temel detaylar neler? Aşağıda…

1. Li-ion pil döngüsü: Li-ion piller, 300 ile 500 tam şarj veya 2000 kısmi şarj ömrüne sahipler. Uzun depolama sürelerinin ardından iki veya üç kez doldurup boşaltma işleminin kapasitede artış sağladığı yönünde raporlar mevcut. Genel olarak, Li-ion pilinizi tam olarak boşaltmamalısınız. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Mar 11

Samsung Electronics, Samsung GALAXY S Advance’i pazara sundu.

Gücünü Android’ten alan GALAXY serisinin yeni üyesi, yuvarlak hatlı ince tasarım ile çift çekirdek performansını bir araya getiriyor.

Cep telefonlarını hayatlarının içine entegre eden kullanıcılar için tasarlanmış olan GALAXY S Advance; şıklık, güç ve performansın dengesini ortaya koyuyor. GALAXY S Advance Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin şöyle diyor: “GALAXY S Advance, güç ve stil ile, Samsung’un Hub servislerinin sunduğu çok yönlü hizmetleri bir araya getirerek GALAXY akıllı telefon serisinin başarılı siciline yeni katkılarda bulunuyor.”

Çift çekirdek performansı, eğimli tasarım ve Super AMOLED ekran
Çift çekirdek 1.0 GHz işlemcisi ve HSPA 14.4 Mbps bağlantısı ile GALAXY S Advance, performans ve bağlantı göz önünde tutularak geliştirildi. Üstün çoklu görev özelliğine sahip olan cihazda, çok görevli çalışmayı kolaylıkla gerçekleştirmek için anında tepki veren bir kullanıcı arayüzü de bulunuyor. Uygulamalar anında başlatılıyor, kullanıcı ara yüzü ise daha yumuşak ekran geçişleri, daha hızlı resim işlemleri ve geliştirilmiş web indirme ve tarama performansı ile destekleniyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Mar 11

Windows 8 ile birlikte tüm masaüstü duvar kağıdı alışkanlıklarımız da kökten değişecek…

Geçen hafta ortaya çıkan Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi ile birlikte daha önceki Windowslar’da hiç olmayan yeni özellikler görücüye çıktı. Bunlardan biri, görsellik konusunda Windows’a bir adım daha attırıyor. Geniş arka planlar sayesinde, iki monitör ile çalışırken aynı zamanda daha güzel arkaplan görüntülerine sahip olabileceksiniz.

Resmi Windows Deneyim blogu, kullanıcılara bu yeni panoramik arka planlar hakkında daha çok bilgi sunuyor. Bu arkaplanlar sadece Windows 8 bilgisayarlarda kullanılabilecek, Windows 7 kullanıcıları bu arkaplanlardan yararlanamayacaklar. Öte yandan, Windows 7’nin arka planları, Windows 8’de kullanılabilecek, tabi iki monitörü kapsayacak kadar genişleyemeyecek.

Eğer iki monitör ile Windows 8 kullanıyorsanız, iki monitör için iki farklı arka plan da atayabilirsiniz. Windows 7’de iki monitöre de ancak aynı arkaplan resmi atanabiliyor.

Burada, Windows 8’in panoramik arkaplan örneklerini bulabilirsiniz.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/win-8-in-duvar-kagidi-devrimi-51155–.html

Yazar admin \\ tags: ,

Mar 03

Üzerinde 100 bilimadamının çalıştığı iddia edilen projede başarıya ulaşılırsa, Robocop ve Avatar filmleri gerçek olacak…

Dmitry Itskov adlı 31 yaşındaki Rus girişimci, üzerinde 100 bilimadamının çalıştığı “çok gizli” projesini açıkladı.

Dünyanın hayretle karşıladığı projede başarıya ulaşılırsa, insan beynini robot vücutlara aktararak ölümsüzlüğe ulaşmak mümkün kılınacak.

Projesinde çalıştırmak üzere 100 bilimadamıyla anlaştığını söyleyen medya girişimcisi Itskov, projenin geliştirilmesine yardımcı olacak başka bilimadamlarına da ihtiyacı olduğunu söylüyor ve ekliyor: Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,