Ara 28

Yılbaşında daha iyi fotoğraflar için 10 ipucu!
 
1 Ocak sabahı uyandığınızda “Hay aksi” demek istemiyorsanız, bu 10 ipucuna kulak verin…

Yılbaşında ve partilerde bir çoğumuz ailemizle veya arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu ise çekilen fotoğrafların havada uçuşacağı anlamına geliyor. İşte dijital makinenizle yılbaşında o kusursuz anı yakalayabilmeniz için bazı ipuçları:

Önce sınamak için çekin: İnsanlar ortama dolmadan önce ortam ışığında birkaç fotoğraf çekin. Manuel ayarları kullanıyorsanız, en iyi diyafram, ISO, enstantene hızı ayarlarını keşfedebilirsiniz.

Pencerelerden içeriye gelen ışık birkaç saat sonra değişebilir ancak elektrikli ışıklar değişmeyecektir. Bu sayede içeride kalacaksanız belirli bir ayar aralığında kalabilirsiniz. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 28

Apple’ın yeni ürünleri ve tartışmalar Jobs’un ölümüyle gölgelendi. İşte Apple’ın 2011’i böyle geçti!

Steve Jobs’un Ağustos 2011’de hayatını kaybetmesinin ardından Apple’ın sene içerisinde piyasaya sürdüğü ürünler ve bazı tartışmalar gölgelendi. Ancak Jobs yaşasaydı, muhtemelen bu tür bir durumdan hoşnut kalmayacaktı.

Apple hayranları, yılı hiç çıkmayacak bir ürün için beklemekle geçirdiler. iPhone 4S adında yeni bir iPhone tanıtılsa da, iPhone 5 hayalleri suya düşmüştü. iPhone 4S, iPhone 5’den beklenen yeni tasarım, daha büyük ekran, 4G gibi teknolojileri ve diğer beklenen özellikleri içermiyordu. iPhone 4S, dış görünüş olarak iPhone 4’ün aynısıydı. Ancak içinde popüler hale gelecek olan kişisel yardımcı Siri’ye, geliştirilmiş bir kameraya ve çift çekirdekli işlemciye sahipti. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 21
Teamviewer Uzak Masaüstü Programı
Web sitenizin olmasını istiyorsanız ?
Çok uygun fiyatlarla siteniz yapılır.

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , ,

Ara 21

İndirmek için TIKLAYIN

Normalde 30 dolara satılan bu yazılıma bedava sahip olmak ister misiniz? Elinizi çabuk tutun!

Eğer bir kez olsun FLAC dosyalarını MP3 formatına çevirmeye çalıştıysanız; FLAC to MP3 Converter isimli yazılımı mutlaka duymuşsunuzdur. İşte; normalde 29.95 dolarlık fiyat etiketine sahip olan bu yazılıma, 25 Aralık 2011 tarihine kadar ücretsiz olarak sahip olma şansınız var.

Windows 7’den Windows XP’ye kadar tüm Windows sürümlerinde çalışan FLAC to MP3 Converter’ı aşağıdaki bağlantıdan indirdikten sonra, seri numarası olarak “FLA837900198601237″yi girmeniz yeterli. Bundan sonra, yazılımı hiçbir kısıtlama olmadan, dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz…

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/30-dolar-degil-bedava-indirin-48440-14-.html

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 21

Türkiye’nin hidrojenle çalışan ilk ticari aracı Kayseri’de geliştirildi. Aracın test sürüşünü Enerji Bakanı Yıldız yaptı.

Türkiye’nin hidrojenle çalışan ilk ticari aracı Kayseri’de geliştirildi.  Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından üretilen aracın test sürüşünü Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yaptı.

Teknolojideki gelişmelere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Başarının adresi bu sefer Kayseri oldu.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, hidrojen yakıtıyla çalışan yerli ticari araç geliştirerek bir ilke imza attı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 21

Apple istediğin aldı; HTC ceplerin satışı yasaklandı! Ama görünüşe göre buna sevinen de HTC oldu!

Apple, Mart 2010’da ABD’de HTC’ye karşı açtığı davada, şirketin kendine ait 10 patenti ihlal ettiğini öne sürmüş ve aralarında EVO 4G’nin de olduğu bazı HTC modellerinin satışını yasaklatmak istemişti. İşte bu dava en sonunda karara bağlandı. Mahkeme, HTC’nin sadece 1 adet Apple patentini ihlal ettiğine karar verdi; Nisan 2012’den itibaren bu modellerin satışının yasaklandığını ilan etti. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Ara 19

Daha parlak, sağlıklı ve genç bir ciltle yeni yıla girmek için şimdi bakım zamanı. Saçtan cilde yenilenmenize yardımcı olacak yöntemleri, Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nden dermatoloji uzmanı Dr. Gökhan Okan anlattı
“Cilt için uygulanan kimyasal peeling, mezolifting, dolgu ve botoks yöntemlerinden yararlanabilir, saçlarınızı mezoterapiyle  canlandırabilirsiniz.    İnce kırışıklıklar, kuruluk, leke ve akne izleri tedavi edilir. En az senede bir defa tüm ciltlerde uygulanabilecek bu yöntemle, yaz sonrası kalınlaşan derinin üst tabakası ölü hücrelerden arındırılır. Böylece derinin mat ve soluk görünümü giderilir, daha parlak ve gözenekleri sıkılaşmış taze cilt oluşturulur. 2-3 hafta arayla 4-6 seans arasında yapılır. Peeling işlemi için kullanılacak asidin gücü, kişinin cilt yapısına ve sorununa göre belirlenir. Uygulama sonrası ciltte kızarıklık, hafif kabuklanma ve kepeklenme gözlenebilir. Bu bulgular, birkaç günde nemlendiricilerle hafifler. Bu süreçte güneşten korunmak çok önemli. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Ara 14

15.12.2011 tarihli süper loto sonuçları

2 – 39 – 42 – 43 – 46 – 49

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 12

incelemek için TIKLAYINIZ

Yazar admin \\ tags: , , , , , , ,

Ara 12

Bilgisayarlarda bulunan hardisklerin yerlerinden çıkarak internet gezegeninin bulutlarına yükselerek sanal ortama aktarılması anlamına gelen “Bulut Bilişim” Türkiye hızla yayılıyor.

Şu anda şirketlerin kullandığı bu yöntemin yangınlaşarak, kişisel kullanıma açılmasıyla bilgisayar hard disklerinin kısa zamanda tarihe karışması bekleniyor.

Bilgisayar hardisklerini tarihe karıştıracak olan açıkkaynakkod dünyasında pazar lideri olan RedHatOrtadoğu ve Afrika Genel Müdürü George Debonobirtakım inceleme ve araştırmalaryapmaküzere Türkiye’ye geldi. Debono, Türkiye’nin tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi bilişimde hızla gelişen bir ülke olduğunun altını çizerek, burada büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,