Kas 27

Güneş’ten sert açıklamalar!

Spor Toto Süper Lig’de sahasında Beşiktaş’a 1-0 yenilen Trabzonspor’un teknik direktörü Şenol Güneş, 3 puan kaybetmelerinin üzüntü verici olduğunu söyledi.

Güneş, Beşiktaş maçına kazanma arzusuyla çıktıklarını belirterek, ”Etkili, pozisyonlarımız oldu. Rakibin oyun tarzı daha çok savunmada kalıp, bizim top kayıplarıyla atak yapma düşüncesindeydi. Bütün bunlara rağmen sağdan Celustka’nın, soldan Marek’in katılımıyla iki kanadı kullanmaya çalıştık. Ortadan da ataklar yapmaya çalıştık ancak final paslarında sıkıntı yaşadık” dedi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Kas 25

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde fareler üzerinde yapılan deneylerde çarpıcı sonuçlara ulaşıldı…

İnternet, günlük hayatımızın en önemli aracı. Bir tuşla dünyayı ayağımıza getiren bu araç, ciddi tehditleri de beraberinde getiriyor. Özellikle evde kanser hastası varsa ve internete kablosuz olarak bağlanıyorsanız.
 
Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Ögretim Üyesi Profesör Doktor Mustafa Nazıroğlu; “Kanserli bir hastanın kablosuz internet olmak üzere radyasyona uğranmasının hastalığını daha da artırdığını, kendisine zarar verdiğini bu çalışmanın sonunda gözlemledik.” diye konuştu. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Kas 25

Siri iPhone’un dışına taştı, bakın ne yaptı!
 
iPhone 4S’in ünlü Siri’si, bu son marifetinden sonra yemek de yaparsa şaşırmayın!

iPhone 4Sile ortaya çıkan Siri teknoloijisi, keşke iPhone’un dışında da kullanılsa diyorsanız bu hayaliniz gerçekleşti bile.

Birgruphacker,iPhone4S’in konuşmayı anlayan asistanı Siriilebirtermostatı ayarlamayı başardı. Videomuzda da izleyebileceğinizgibihacker’lar, Siri ile şu anki sıcaklık veyenitermostat sıcaklığı gibi bilgileri değiştirebiliyor.

Pete adındaki geliştirici tarafından meydana getirilen bu framework’ün en iyi yanı ise, Siri’nin özelliklerini genişletebilen diğer eklentilere izin vermesi. Siri Proxy’nin kodu ve diğer geliştiricilerin eklentileri GitHub’da bulunabiliyor.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/bir-yemek-yapmadigi-kaldi-47838–.html

Yazar admin \\ tags: ,

Kas 13

İngiltere’de bilimadamları, deri hücrelerini bağışıklık sistemi hücrelerine çevirmeyi başardı.

Oxford Üniversitesi’nde yapılan araştırma, kanser hastalarının gelecekte kendi derilerinden alınacak hücrelerle tedavi edilebilme olasılığını yeniden gündeme taşıdı.

Bilimadamları çalışmalarında, deri hücrelerini kanser tümörleriyle mücadele edebilecek bağışıklık hücrelerine dönüştürmeyi başardı.

Ancak, çalışma henüz laboratuar ortamında yapıldığı ve insanlar üzerinde denenmediği için, bu yöntemin tedavide kullanılmasının uzun zaman alacağı kaydedildi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Kas 05

Vişne suyunu herkes sever mi bilinmez ama İngiliz bilim insanları vişne suyunun daha kaliteli bir uykuyu sağladığını belirledi.

Araştırmada vişne suyunun melatonin hormonunun seviyesini artırdığı görüldü.

Deney sırasında, birhafta boyunca bir grup hergün 30 ml vişne suyu içti, diğer gruba ise placebo birmeyve suyu verildi.

Vişne suyu içenlerin günde 15-25 dakika daha fazla uyuduğuveuyku verimliliğinin yüzde 5-6 arttığı görüldü.

Araştırmacılar vişne suyunun uykusuzluk, işte vardiya değişimivejet-lag’eiyigeleceğini söyledi.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/25-dakika-daha-fazla-uyutuyor-47186-12-.html

Yazar admin \\ tags:

Kas 05

Bilgisayarınızı hızlandırmanın yolları

Yazılım Bilgisayarınızı hızlandırmanın yolları için yorumlar kapalı

PC’nizi temizleyip hızlandıracak 4 yazılım!

Windows’unuzu hem temizleyecek, hem de ince ayarlarla hızlandıracak bu 4 aracı sakın kaçırmayın!

Windows’da yüklediğinizher program, sisteminizinfarklı konumlarına birtakımveriler bırakır ve zamanla bu sisteminizin yavaşlamasına neden olur. Genellikle bu programları kaldırmak bile sistemde bıraktığı tüm izleri kaldırmaya yetmez. Dolayısıyla sisteminizi hızlandırmanınen iyi yollarından bir tanesi, onu kapsamlı bir şekilde temizlemektir. Ancak sisteminizi hızlandırmak için sabit diski temizlemekten fazlasını yapabilir, birtakım ince ayarlarla Windows’un performansını artırabilirsiniz. Bu yazımızda her ikisini de yapabilen yazılımları sizlere tanıtacağız. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: