Eyl 29

NetbootCD ile Linux sürümleri tek CD’de.

Çok sayıda işletim sistemine sadece tek bir CD’den ulaşmak isteyenler… İşte müthiş bir çözüm!

NetBootCD’yi indirmek için TIKLAYINIZ

Farklı Linux dağıtımları kullanmayı tercih ediyorsanız karşılaştığınız enbüyük sorunlardan biri tüm dağıtımları ayrı ayrı CD’lerde saklamak olabilir. Eğer 7 popüler Linux dağıtımını bir aradave tek bir CD’te saklamayı tercih ederseniz bununiçin NetbootCD size yardımcı olabilir.

Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Eyl 29

Windows 8, 16-bit programları çalıştıracak!

Eğer eski DOS uygulamaları ve oyunlarının hayranıysanız, Windows 8 hayallerinizi gerçekleştirebilir!

Windows’da eski DOS uygulamalarını çalıştırmak sorunlu bir iş ve bununiçin genellikle DOSBox gibi ek yazılımlaraihtiyaç duyuluyor. Ancak bu sorun, Windows 8’de çözülecek gibi görünüyor.

İster DOS’tan Windows’a port edilmemişklasikbir oyun olsun, ister yıllanmış iş yazılımınız, bu 16-bit uygulamaları Windows’da çalıştırdığınızda sayısız sorunla karşılaşıyorsunuz. Çözüm ise DOSBox adlı yazılımı kullanmaktan geçiyor ancak aracı yapılandırmanız gerekiyorvebir emulator olduğundan çok yüksek bir performans vermeyebiliyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Eyl 26

Güney Koreli elektronik şirketi Samsung’un katlanabilir ekranlı ve kırılmaz akıllı cep telefonlarını 2012’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkaracağı bildirildi.

International Businnes Times dergisi veteknoloji çevrelerinden sızan haberlere göre, Samsung’un geçen Ocak ayında11 cm genişliğinde ve sadece0,3 mm kalınlığındaki katlanabilir “AMOLED” ekranları tanıtmasının ardından, bu teknolojiyi kullanan “rulo yapılabilir ve çekiç darbelerine dayanıklı” cep telefonları gelecek yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulacak. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Eyl 26

Facebook ve Twitter’a girip Skype üzerinden sesli ve görüntülü görüşme imkânı da sunan yeni nesil akıllı televizyonlar, iki boyutlu görüntüleri üç boyuta da çevirebiliyor.

Türkiye’de yaklaşık 1.5 yılgeçmişi olan üç boyutlu televizyonlara (3D TV) artık internetözelliği de eklendi.

Facebook ve Twitter’a girip Skype üzerinden sesli ve görüntülü görüşme imkânı da sunan yeni nesil akıllı televizyonlar, iki boyutlu görüntüleri üç boyuta da çevirebiliyor.

Türkiye’ye de gelen yeni nesil TV’lerin şu anki fiyatları ortalama 3 bin TL civarında

İşte o televizyonlar… Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Eyl 25

Bilim insanları uğur böceğinin müthiş bir sırrını keşfetti.

Alman bilim insanları, uğur böceğinin zehirli bir türünün, verem ve öldürücü süper virüs olarak bilinen MRSA’ya karşı antikor taşıdığını ortaya koydu.

Wurzburg Üniversitesi’nde yapılan deneylerde, insanları soktuğunda alerjik bir reaksiyona da sebep olabilen alacalı böceğin, kendini tehlikede hissettiğinde eklemlerinden yaydığı kanda ‘harmonin’ adlı bir kimyasala rastlandı. Kimyasalın, içlerinde E coli virüsü, MRSA ve verem olan 12 ayrı çeşit bakteriyle savaştığı belirlendi. Araştırmanın üretilecek yeni antibiyotiklere temel olması bekleniyor.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/iste-ugur-boceginin-muthis-sirri-45821–.html

Yazar admin \\ tags: ,

Eyl 21

Süperlig 3. hafta puan durumu TIKLAYINIZ

Yazar admin \\ tags: ,

Eyl 21

Hint şirketleri Tata grubunun ürettiği, dünyanın en ucuz otomobili Nano dünyanın en pahalı otomobiline dönüştürüldü.

Tata grubunun bünyesindeki Titan endüstrilerine bağlı bir mücevherat şirketinin girişimiyle, 2 bin dolarlık fiyatıyla dünyanın en ucuz otomobili olan Nano, altın, gümüş ve değerli taşlarla bezendi.

Tamamen çalışır durumdaki aracınsatışiçin değil, ülkedeki mücevherat yapımının 5 bininciyıldönümü kutlamaları çerçevesinde promosyonelolarakyapıldığı belirtildi.

Aracın mücevherle bezenmiş haldeki değerinin 3 milyon sterlin (yaklaşık 8,5 milyon TL) olduğu kaydedildi.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/en-ucuz-otomobildi-en-pahali-oldu-45727–.html

Yazar admin \\ tags: , ,

Eyl 15

EA Sports, FIFA 12’nin demosunu indirmeye sundu! Demonun sundukları ve indirme bağlantısı içeride…

Download: FIFA 12 Demo

Futbol oyunu dendiğinde, PESilebirlikte akla gelen iki oyundan biri de hiç kuşkusuz FIFA serisidir. İşte bu iki seri,yeni sezonda da büyük bir mücadele içine girecek. İlk hamle ise FIFA tarafından geldi. EA Sports, FIFA 12’nin demosunu nihayet indirmeye sundu.

Oyuncular demoda Arsenal, Manchester City, AC Milan, Borussia Dortmund, Marsilya ve Barcelona arasından diledikleri takımı seçebiliyor. Sadece Kick-Off moduna yer verilen demoda 3 dakikalık devreler oynamak mümkün. Demoda yer alan stadyum ise Etihad Stadiumolarakbelirlenmiş. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Eyl 15

ABD’de geliştirilen ve lazerle göze takılan implantlarla yakını görmek için gözlük takma gerekliliği ortadan kalkıyor

Orta yaş ve üzeri insanların hayatlarını büyük ölçüde zorlaştıran yakın nesneleri görememe problemi, artık basitbirişlemle gideriliyor. Lazer yoluyla korneaya yerleştirilen bir implant sayesinde gözdeki görme kusuru düzeltilerek, okuma gözlüklerine olan ihtiyaç ortadan kaldırılıyor. ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki bir göz kliniğinde geliştirilen tekniğin proje maliyetinin 70 milyon doları bulduğu kaydedildi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Eyl 12

Adobe, Apple kabul etsin ya da etmesin, artık Flash içeriklerinin iOS’lu cihazlarda çalışacağını açıkladı.

Apple, Flash konusunda Adobe ile sürekli bir sürtüşme halinde. Kullanıcılar her ne kadar VideoQ gibi uygulamalarla Flash dosyalarını, videolarını farklı şekillerde izleyebilse de, Adobe tarafından iOS’lu cihazlar için Flash desteği verilmesi apayrı bir olay. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: