Ağu 23

Japon iPhone kullanıcıları, Apple’ın bu telefonlar için geliştirdiği yeni kuşak iOS işletim sisteminde deprem uyarıları alacak.

9to5mac.com adlı internet sitesinin haberine göre, deprem alarmı özelliği, gelecek ay kullanıma sunulması beklenen iOS yazılımında telefonun bildirim merkezine konacak.

Japonya, binden fazla sismik alıcıdan gelen verileri toplayan, gelişmiş bir deprem erken uyarı sistemine sahip. Deprem uyarıları genelde televizyon, radyo ve kısa mesaj yoluya yapılıyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Ağu 23

2011 ramazan bayrami 9 gun oldu.

Yazar admin \\ tags:

Ağu 16

Genius SP-i400 kullanışlı tasarımı sayesinde bir MP3 çalardan çok daha fazlasını vaat ediyor. SP-i400 her yere götürebileceğiniz bir müzik sistemi görevi görüyor.

Genius SP-i400 kullanışlı tasarımı sayesinde bir MP3 çalardan çok daha fazlasını vaat ediyor.  SP-i400 her yere götürebileceğiniz bir müzik sistemi görevi görüyor.

Taşınabilir MP3 çalar ile hoparlörü birleştiren bir ürüne ne dersiniz Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ağu 16

Polonya’da sadece 1 litre benzinle tam 659 kilometre yapan çevreci otomobil üretildi.

RIA Novosti’nin haberine göre, Varşova Üniversitesi öğrencileri tarafından üretilen ve “Eco-car” adı verilen otomobil, bu performansıyla çevreci araçlar arasında en az yakıtla en fazla mesafe kat eden otomobil oldu.

Polonya hükümeti, şimdilik deneysel olarak üretilen çevreci otomobilin gerekli araştırma ve ön çalışmaların tamamlanması halinde seri üretime geçebileceğini açıkladı.


Kaynak: http://www.veteknoloji.com/1-litre-benzinle-659-km-video-44495-9-.html

Yazar admin \\ tags: ,

Ağu 15

Firefox 6 FTP sunucusunda yayınlandı, indirin!

Firefox 6, Mozilla sunucularında indirmeye sunuldu! İşte yenilikler ve indirme bağlantısı!

İndirin: Windows için Firefox 6 (Türkçe)

İndirin: Mac için Firefox 6 (Türkçe)

İndirin: Linux için Firefox 6 (Türkçe)

Firefox 5 ile henüz tanıştık sayılır, ancak Mozilla, Firefox 6’yı resmen olmasa da FTP sunucularında yayınladı bile. Tarayıcının önümüzdeki hafta resmen yayınlanması bekleniyor.

Firefox 6’da vaadedilen enönemliyenilik taray Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Ağu 15

Samsung D8000 LED televizyonları için salonunuzda büyük bir yer açmanız gerekecek.

Samsung Electronics,  Ağustos ayı itibari ile  60inç D8000 Smart  TV’lerini  satışa sunacağını açıkladı.  Samsung, Smart TV  ailesinde özel bir yere sahip olan D8000 Smart TV  modelinin  60 inç’lik ekranı ile kullanıcıların internet ve seyir keyfine yeni bir boyut kazandıracak. 

Yalnızca dikkatli bakıldığında görülebilen5 milimetrekalınlığında bir metal çerçeveye sahip olan D8000 serisi, ödüllü C8000 serisinin minimalist tarzını devam ettiriyor ve televizyon ile çevresi arasındaki uyumu en üst seviyeye çıkarmak üzere geliştirilmiş Quad Stand yapısını kullanıyor. 800Hz CMR ve güçlendirilmiş LED arka ışık tarama özelliklerini barındıran, CES Inovasyon Ödülü sahibi bu televizyonlar, olağanüstü bir netlikle gerçek hayata yakın 2D, 3D ve HD görüntüleri de en yüksek kalitede kullanıcısına sunuyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ağu 15

Üç boyutlu filmlerin insan sağlığına olan olumsuz etkileri ortaya çıktı.

Kaliforniya Eyalet Üniversitesi öğretim görevlisi Mark Carrier tarafından 400 sinemasever üzerinde yapılan araştırma üç boyutlu filmlerin insan sağlığına olan olumsuz etkilerini ortaya koydu.

İzleyicilere ‘Alice in Wonderland’, ‘Clash of the Titans’ ve ‘How to Train Your Dragon’ filmlerinin iki ve üç boyutlu versiyonları izletildi. Araştırmaya göre üç boyutlu filmlerin sanılanın aksine iki boyutlulara oranla izleyiciye daha duygusal tepkiler vermesine neden olmuyor.

Bunun yanı sıra iki boyutlu filmlerdeki gibi izleyicinin görüntülerdeki ayrıntıları yakalamasına da izin vermiyor. Göz yorgunluğuna ve baş ağrısına neden olduğu belirtilen üç boyutlu filmler uzun vadede görme bozukluklarına da yol açıyor.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/3d-filmler-sagligi-bozuyor-44454-12-.html

Yazar admin \\ tags: ,

Ağu 15

Yeni bir şeyler istiyor ancak ne yapacağınızı bulamıyorsanız, bu 3 harika site imdadınıza yetişecek!

İnternet hemenher şeyin olduğu gibi can sıkıntısının da çözümü olabilir. Canınız sıkıldığında ve ne yapsam diye düşünürken, bir detercih yapmak istemiyorsanız bu siteler sizin için birer can simidi olabilir… Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ağu 11

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Adana Şube Başkanı Kamuran Karaca, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kesin talimatına rağmen okullarda zorla kayıt parası alınmaya devam edildiğini ileri sürdü.

Okullarda kayıt parası istendiğine ilişkin sürekli şikayet aldıklarını açıklayan Kamuran Karaca, hiçbir velinin kayıt parası vermeye zorlanmamasını istedi. Anayasal olarak eğitimin devlet okullarında ücretsiz olduğunu belirten Karaca, okul yöneticilerinin buna uyması gerektiğini vurguladı. Kayıt için okula velisiyle birlikte gelen öğrencinin, kayıt parası nedeniyle çıkan tartışmalara tanık olabildiğine dikkat çeken Karaca, “Çocukların psikolojisi bozuluyor. Bir öğrencinin, henüz yeni kayıt olacağı okulda böylesi bir tartışmaya tanık olması halinde, okul ortamını sevmesi mümkün değil. Hiçbir okul idarecisinin, öğrencinin yanında velisini zorlamaya ve onu rencide etmeye hakkı yok” dedi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Ağu 10

Bebeğin cinsiyetinin anneye yapılan kan testiyle çok daha erken ve büyük oranda kesin olarak belirlenebileceği belirtildi.

Amerikan Tıp Derneğinin dergisinde (JAMA) yayımlanan makaleye imza atan bilimadamları, 3 bin 524 gebeliği kapsayan 57 araştırmayı inceledi.

Bebeğin cinsiyetinin anneye yapılan kan testi sayesindeçokdahaerkenvebüyükoranda kesinolarakbelirlenebileceğini belirten bilimadamları, cinsiyete bağlı genetik anormallik risklerinin amniyosentez yönteminden daha az riskle teşhis edilebileceğini vurguladı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,