Tem 31

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Tem 31

Facebook da ödül dağıtıyor!

Microsoft ve Mozilla’dan sonra Facebook da ödül dağıtıyor! İşte ödülü kapmanın yolu…

Bug’ları bulan kullanıcılara ödül verme kervanına Microsoft, Mozilla gibi firmalardan sonra Facebook da katıldı. Sosyal paylaşım sitesi, hataları bulan kullanıcılara en az 500 dolardan başlayan ödüller verecek. Ayrıca en yüksek fiyatta da herhangi bir sınır yok. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Tem 31

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre uykusuzluğun en az alkol kadar tehlikeli olabiliceği ortaya çıktı.
ABD’deki Arkansas Üniversitesi’nin Psikoloji bölümü tarafından yapılan bir araştırmada, uykusuzluğun düşünme şeklini etkilediği ve değiştirdiği görüldü.

Araştırmada, kişilerin uykularını tam alamadıklarında düşüncelerinin ne yönde değiştiğine bakıldı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Tem 31

Hasankeyf’te yakalanan leopar sazanı bilim dünyasında heyecan uyandırdı.

Hasankeyf’te kasaplık yapan Süleyman Ağalday’ın Dicle kıyısında balık tutarken ağına takılan leopar sazanı bilim dünyasında büyük heyecan uyandırdı. Ağda ölü halde bulunan balığı Doğa Derneği yetkililerine teslim eden Ağalday, böylece dünyada yok olduğu düşünülen leopar sazanın Dicle nehrinde Hasankeyf yakınlarında yaşamaya devam ettiğini kanıtlamış oldu. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Tem 29

Araç, kilometrede 5 kuruş elektrik harcayacak.

Bakanlık tarafından onaylanan araç tek kişilik olacak. Şehiriçi ulaşımda kullanılacak olan araç saatte 45 kilometre hızla gidecek.

Özelbir üniversitenin bir şirketle hazırladığı elektrikle çalışan kent içi ulaşım aracı projesi, Bilim, Sanayi veTeknolojiBakanlığı tarafından onaylandı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Tem 29

Vodafone’dan Koç gibi hamle!

Cep telefonu operatörlerinden İngilizVodafone, Koç Grubu’nuninternet şirketi Koç.net’i 11 milyon sterline (30 milyon lira) satın aldı. Koc.net’in 2009 yılındaki toplam satışları 100 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Tem 26

Microsoft’tan WP7’yi beğenmeyene 1.000 dolar!

Microsoft, Windows Phone 7’yi beğenmeyene tam 1.000 dolar öneriyor! İşte bu bombanın detayları…

Microsoft, mobil platformlar için hazırlamış olduğu Windows Phone 7’yi beğenmeyen inceleme yazarına 1.000 dolar öneriyor.

Eğer internet üzerinde bir üne sahipseniz ve Android tabanlı bir telefon ya da iPhone kullanıyor ancak Windows Phone 7’yi henüz deneyemediyseniz, Microsoft’un size bir teklifi var. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , ,

Tem 23

Alman modifiye firması ATS Automotive’in hazırladığı Gallardo çalışması tanıtıldı.

Alman modifiye firması ATS Automotive’in hazırladığı Gallardo çalışması tanıtıldı.

Galaxy Warior adı verilen bu çalışma için göze hoş geliyor veya sportif duruyor demek pek mümkün değil. Hazırlanan arka tamponun yapısı uzun zamandır görmediğimiz kadar çirkin. Hazırlanan Gallardo’nun motoruna veya yürüyen aksamına ise bir müdahalede bulunulmamış.

Kaynak: http://otomobil.milliyet.com.tr/lamborghini-gallardo-ya-bu-yapilir-mi-/otoguncel/haberdetay/18.07.2011/1415783/default.htm

Yazar admin \\ tags:

Tem 23

Kadınlar yaz aylarında deniz, havuz ve güneşin de etkisiyle bazı hastalık riskleriyle karşı karşıya kalıyorlar…

Türk-Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV) Başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü, başta hamileler ve menapoza giren kadınlar olmak üzere, yaz aylarında pek çok hastalık riskiyle karşı karşıya olan kadınlara çeşitli uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Ünlü, kadınların yaz aylarında deniz, havuz ve güneşin de etkisiyle bazı hastalık riskleriyle karşı karşıya olduklarını anımsattı.

Bu hastalıklardan birinin, kadınların jinekoloğa başvurma nedenlerinin başında gelen vajina iltihabı olarak da bilinen vajinit rahatsızlığı olduğunu anlatan Ünlü, vajina iltihabının vajinada akıntı, kaşıntı ve yanma ile karakterize bir rahatsızlık olduğunu söyledi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , ,

Tem 23

Avustralya’nın güney kesiminde şiddetli rüzgarlar etkili olurken, şelaleler bile rüzgarın gücüne dayanamayarak, ters yöne aktı. Sidney’e son 24 saat içerisinde 1 ay yetebilecek kadar yağmur düşerken, saatteki fırtınanın hızı saatte 120 kilometreyi buldu. Avustralya kıtasının güneyinde çok şiddetli rüzgar görülürken, yer çekimine rağmen şelalenin ters yönde akmaya başladığı görüntülendi.

Kaynak: http://video.milliyet.com.tr/video-izle/Okyanus-ters-yone-akti–6yXf9r35mf3O.html

 

Yazar admin \\ tags: