Haz 23

Bilim adamları, farelerin hafızasını ”etkinleştiren veya devredışı bırakan” bir yöntem buldu.

”Journal of Neural Engineering” dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, ABD’nin Güney California Üniversitesinden Theodore Berger ve ekibi, farelerin beynine, kullanılan ilaçlar sayesinde unutulmuş anıların canlanmasını sağlayan bir protez yerleştirdi. Berger, ”düğmeye basıldığında farelerin anıları hatırladığını, kapatıldığında ise bunları unuttuğunu” belirtti. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Haz 22

Yalnızca göz hareketleriyle bilgisayara yazı yazdırılabilmek mümkün.

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu Onur Topçudere, fare ve klavye gereksinimi olmadan yalnızca göz hareketleriyle bilgisayara yazı yazdırılabilen bir teknoloji geliştirdi.

Özel bir alfabeyle çalışan sistem, özellikle engelli hastaların bilgisayar kullanmalarını sağlıyor. Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berna Dengiz, 16-17 Haziran tarihlerinde üniversitelerinde sergilenen Mühendislik Fakültesi mezun adaylarının projelerinin bu yıl ağırlıklı olarak engelsiz yaşamı sağlayacak ürünlerden oluştuğunu anlattı. Bu projeler arasında yer alan Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldız danışmanlığında Biyomedikal Mühendisliği mezunu Onur Topçudere tarafından gerçekleştirilen projenin özellikle engelliler için büyük avantajlar getirdiğini belirten Dengiz, projeye ilişkin şu bilgileri verdi: Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Haz 22

Eta: SQL -EtaV8: SQL  versiyonlarından herhangi birini kullanıyorsanız, Ba-Bs formlarını alabilmek için MUHASEBE IV modülünüzün olmasına artık gerek yok.

Bu program sayesinde, Ba-Bs formlarına konu olan bütün alış-satış işlemlerinizi fatura modülünden girmeniz durumunda bu formları çok kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.
Aynı zamanda;

1-İstediğiniz şirketiniz için bu formları alabilirsiniz.
2-Formlara çıkan değerlerin detaylı raporunu görebilirsiniz.
3-Formlarda yer alan firmalarınıza Ba-Bs mutabakat formu e-mail olarak gönderebilirsiniz.

Detaylar için Lütfen aşağıdaki linkten bizlere ulaşınız.

http://www.destekal.net/paylasim-formu-2

Yazar admin \\ tags:

Haz 20

Firefox’un beşinci sürümü indirilmeye sunuldu. Yenilikler ve indirme bağlantıları içeride…

Henüz resmi olarak duyurulmasa da, Firefox 5’in final sürümü, Mozilla’nın FTP’lerindeki yerini aldı. Mozilla, daha önce yaptığı açıklamaya sadık kalarak yeni Firefox’ları ardı ardına kullanıcılarına sunacağını da böylelikle kanıtlamış oldu. Yol haritasına göre Firefox 6 ve 7 da, 2011 yılı sona ermeden bilgisayarlarımızda olacak.

Firefox 5, bir önceki sürüme göre gözle görülür önemli yenilikler içermiyor. Dikkat çeken en önemli yenilik ise, ayarlarda yer alan Do not Track, yani Beni İzleme özelliğinin artık daha belirgin şekilde görülebilmesi. Bunun dışında yeni Firefox’ta CSS animasyonları için gelişmiş bir destek, Javascript performansında artış, bellek yönetiminde düzeltmeler, bir takım güvenlik güncelleştirmeleri bulunuyor.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/firefox-5-hazir-indirin-42478-14-.html

Yazar admin \\ tags:

Haz 20

Mide kanserinin gelişimini önleyen doğal protein bulundu.

Güney Kore’li bilim insanları, mide kanserinin gelişimini önleyen doğal bir protein buldu.

Güney Kore’de Prof.  Park Sang-von ve ekibi, mide kanserine yakalanan 40 hastadan alınan kanser hücrelerini inceledi ve midenin ürettiği  Gastrokin 1 (GKN1) adlı proteinin miktarı ile tümörün büyüklüğü arasında bağlantı olduğunu gördü.

Mide kanserinin ilk aşamasında GKN1’in büyük ölçüde azaldığını belirten  Park, fazla miktarda proteinin ise kanserin gelişmesini durdurduğunu vurguladı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Haz 16

CustoPack Tools ile temalarınızı yönetin!

Windows 7’de tema indirmek ve yönetmek, bu ücretsiz araç ile çok kolay!

Windows 7’deki yeni temalar, farklı arka planları ve Aero renklerini kolay bir şekilde bir araya getiriyor. CustoPack Tools adındaki ücretsiz araç ise temaları kolayca indirmenize ve yönetmenize yardımcı oluyor.

CustoPack Tools ile birkaç tıklamada farklı bir tema seçip bilgisayarınıza yüklemeniz mümkün. Aracı kullanarak indirdiğiniz temaları olduğu gibi veya istediğiniz şekilde özelleştirerek kullanabilirsiniz. CustoPack paketleri, Windows temalarından öte kişisel Windows seslerini, fare işaretçilerini ve açılış ekranlarını da içerebiliyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Haz 16

Yapılan bir araştırmada zeytinyağını tüketen yaşlıların tüketmeyenlere göre beyin kanaması geçirme riskinin yüzde 41 az olduğunu gözlemlendi.

Zeytinyağının yaşlılarda beyin kanaması geçirme riskini azaltabileceği belirtildi.

Fransa’da, bilim adamlarının 5 yıl süren araştırmasına, 65 yaş ve üzeri 7 bin 625 Fransız katıldı. Katılımcılar, zeytinyağı tüketmeyenler ve tüketenler olarak iki gruba ayrıldı.

Araştırma sırasında katılımcılardan 148’i beyin kanaması geçirdi.

Bilim adamları, devamlı zeytinyağı tüketenlerin beyin kanaması geçirme riskinin diğerlerinden yüzde 41 az olduğunu gözlemledi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Haz 14

Akıllı telefon Android IDEOS X5 Türkiye’de!

Huawei, Turkcell ve KVK işbirliğiyle pazara sunduğu IDEOS X5’i özel bir gecede tanıttı.

IDEOS markalı android telefonlarıyla performans/fiyat dengelerini alt üst eden Huawei, “akıl küpü” Android IDEOS X5’i Turkcell İletişim Merkezleri ve KVK bayilerinde cazip ödeme koşullarıyla kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Android tabanlı telefonlarıyla dünyanın en büyük ilk 5 üreticisinden biri olan Huawei, Turkcell ve KVK işbirliğiyle pazara sunduğu IDEOS X5 Android telefon modelini iş ve cemiyet dünyasına tanıttı. Adile Sultan Sarayı üst bahçede düzenlenen gecede konuklar, Ozan Doğulu’nun DJ’liği eşliğinde keyifli saatler geçirdi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , ,

Haz 11

Uzun süredir biberonla beslenen bebeğinizin bardağa geçme dönemi geldi mi? Peki bunu nasıl anlayacaksınız ve onu bardağa nasıl alıştıracaksınız?

Bebeğinizin ilk aylarda biberonla beslenmeye itirazı yoktur. Hatta ek gıdalara geçiş döneminde bile gözü biberondadır. Emme refleksine uygun, içindeki besinin sıvı olması nedeniyle yutulması kolay bu araçtan niye vazgeçsin ki!

O nedenini anlayamayacak kadar küçük ama siz biliyorsunuz. Bebeklerin 6. ayından sonra başlayan ek gıda dönemiyle birlikte biberon yerine yavaş yavaş bardak kullanmaya alıştırılması gerekiyor. Aksi halde biberon bağımlısı bir bebek olarak büyüyeceği gibi, doğru beslenmeden de uzaklaşacaktır. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Haz 11

Paralı oyunlara bedava sahip olmak ister misiniz? Üstelik hiçbir yasayı çiğnemenize de gerek yok…

İnternet sayesinde ücretsiz oyunların sayısı da hızla arttı ama ne yazık ki bu ücretsiz oyunların çok büyük kısmı ya aslında oynamaya değmeyecek kadar düşük kalitede, ya da aslında ücretli sürümün çok kısa oynanabilir bir demosundan fazlası değil. Ama bir seçeneğiniz daha var. Free Ride Games (FRG) adlı site normalde ücretli olarak satılan oyunlara hiçbir para ödemeden sahip olmanıza imkan veriyor. Hemen söyleyelim bu sitenin warez veya crack gibi kelimelerle bir ilgisi yok… Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,