Nis 30

180 puan barajını aşan üniversite adayının katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) bugün başladı.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) en az bir puan türünden 180 puan barajını aşan üniversite adayının katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) bugün başladı.

LYS puan türleri ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen adayların, YGS’ye ek olarak LYS’lerden tercih edecekleri yükseköğretim programları için gerekli olanlara da girmeleri gerekiyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Nis 30

‘Beyaz iPhone 4 satışları patlatacak’

Ve sonunda beklenen iPhoe 4 modeli de piyasada! Peki neden bu kadar gecikti, şimdi ne olabilir?

Perşembe günü 30 ülkede satışa çıkacak olan beyaz iPhone 4, tahminlere göre her çeyrekte satışlarda 1 – 1.5 milyon artış sağlayacak.

Ticonderoga Securities’den analizci Brian White’a göre iPhone 4’ün uzun süre gecikmesi, iPhone satışlarını artırmada önemli bir rol oynayacak. Apple, üretim sorunları nedeniyle birkaç kez ertelenen beyaz iPhone 4’ün perşembe günü satışa geçeceğini açıklamıştı.

Apple üst başkan yardımcısı Phil Schiller ise Apple’ın beyaz iPhone 4’de yaşadığı sorunlara değindi. Schiller, gecikmenin nedenlerinden bir tanesinin, beyaz modellerin güneşten gelen ultraviyole ışınlara karşı daha iyi bir korumaya ihtiyacı olduğunu söyledi ve şunları ekledi: Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Nis 30

Windows 7 PC’niz için hem güçlü, hem de bedava bir antivirüs mü arıyorsunuz? İşte en iyi 5 seçenek.

Windows 7’nin kullanım oranı her geçen gün daha da artıyor. Eğer Windows 7 yüklü bilgisayarınızda hala bir antivirüs yazılımı yüklemediyseniz veya şu anki antivirüs’ünüzden memnun değilseniz, listemizdeki ücretsiz çözümler harekete geçmenizi sağlayabilir. İşte bazı etkili antivirüs yazılımları:

Avast Free Antivirus

Avast antivirus yazılımı kişisel ve ticari kullanımlar için ücretsiz olarak sunuluyor ve PC’niz için komple bir virüs koruması sağlıyor. Anti-casus, güvenlik duvarı ve antispam modülleriyle desteklenen antivirüs motoru sizi olta saldırılarından, kimlik hırsızlığından ve internette dağıtılan virüslerden koruyor. Otomatik güncellemeler sayesinde ise son çıkan tehditlere karşı güvende kalabiliyorsunuz. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , , , , , , ,

Nis 27

Bilkom, iPad2` nin Türkiye`de resmi satışına 29 Nisan’da başlıyor!

iPad 2`ler  siyah ve beyaz renk seçeneği, tüm modelleri ile  1080 TL’den başlayan fiyatlarla…

Avrupa`da satışına 27 Mart tarihinde başlanan iPad2, Türkiye’nin tek yetkili Apple distribütörü Bilkom güvencesi ile 29 Nisan Cuma günü resmi olarak Türkiye`de satışa sunulacak. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Nis 25

Sızan Windows 8 yapısı üzerindeki çalışmalar, bazı yeni detayları da ortaya çıkardı!

Windows 8’in sızan M1 sürümünde meraklılarının yaptığı incelemeler, işletim sisteminde bulunacak bazı yeni özellikleri daha ortaya çıkardı.

windows8italia.com, işletim sistemindeki sistem DLL dosyalarını Windows 7’ye ait DLL dosyalarıyla karşılaştırarak Windows 8’deki bulut entegrasyonuyla ilgili referanslar ortaya çıkardı. twinui.dll dosyasında bulunan referanslar ise Metro stilindeki bir Internet Explorer’da Immersive ara yüzünün kullanılacağını onaylıyor. uxtheme.dll dosyasındaki bir takım fonksiyon çağrıları ise ara yüzdeki daha iyi veya daha güzel görünen animasyonlara işaret ediyor olabilir. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Nis 25

Range Rover Evoque, markanın en az yakıt tüketimine sahip aracı.

1 Temmuz 2010 tarihinde Londra Kensington Sarayı’nda yapılan özel bir davet ile dünya basınına tanıtılan, daha sonra ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen ve 2011 yılının yaz aylarından itibaren dünyada 160 ülkede satışa sunulacak olan Range Rover Evoque, bugüne kadar üretilen en hafif, en küçük ve en ekonomik Range Rover olacak.

Range Rover Evoque’un bazı özellikleri;

Range Rover tasarımının bir evrimi olan dış tasarım (LRX konsept ruhu)
Üç ana tasarım teması; Pure,  Prestige ve Dynamic
Premium iç mekan
İç mekanı tamamen doğal ışıkla dolduran tam boy panoramik cam tavan
Sürdürülebilir çevre politikası için geliştirilmiş verimli tahrik üniteleri ve geri dönüşümlü hafif malzemeler
Range Rover Sport’tan 430 mm daha kısa ve 187 mm daha alçak
Yakıt tasarrufu sağlayan dört silindirli turbo benzinli ve dizel motorlar ile daha düşük CO2 emisyonları ve performans
2.2 litre turbo dizel motoru (150PS TD4 ve 190PS SD4)
Altı silindirin üstünlüğünü ve dört silindirin yakıt tasarrufunu bir araya getiren yeni 240PS 2.0 litre Si4 benzinli motor
Hem dizel hem de benzinli motorlarda 6 vitesli otomatik şanzıman Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Nis 24

Windows 7 de Türkçe karakter sorunu yaşıyorsanız c:\windows\system32 klasöründe bulunan autoexec.nt dosyasını not defteri ile açarak en altta boş bir satıra gelip kb16 tr,857 /id:179 yazarak kayıt edin. Daha sonra makinayı restart ettikten sonra Türkçe karakter sorunubuz giderilir.

Yazar admin \\ tags:

Nis 24

Windows7 de Eta’yı tam ekran çalıştıramıyorsanız, Windows masaüstü ekranında iken özelliklere girip ekran özelliğini VGA moduna çevirdiğinizde tam ekran çalışabilirsiniz.

Yazar admin \\ tags: ,

Nis 24

Eta V-8 , EtaSql , V-7, V-6 versiyonları ile ilgili sorunlarınızı bize iletin en kısa zamanda size çözüm sunalım.

Sorunu iletmek için lütfen TIKLAYINIZ.

Yazar admin \\ tags:

Nis 24

Vista Türkçe karakter sorunu yaşıyorsanız c:\windows\system32 klasöründe bulunan autoexec.nt dosyasını not defteri ile açarak en altta boş bir satıra gelip kb16 tr,857 /id:179 yazarak kayıt edin. Daha sonra makinayı restart ettikten sonra Türkçe karakter sorunubuz giderilir.

Yazar admin \\ tags: , , ,