Ara 31

Gelecek bilimciler, 21. yüzyılın ikinci on yılının “mekanik ordunun” yükselişine tanık olacağını, bu yükselişin özel ve kamu hayatını internet kadar sarsacağını söylüyorlar.

California’daki düşünce kuruluşu Gelecek Enstitüsü’nün başkanı ve gelecek bilimci (fütürolojist) Marina Gorbis, yakın zamanda robotların giderek artan bir biçimde, savaşlardan çalışma yaşamına ve hatta mutfağımızın düzenlenmesine kadar her şeye egemen olacağını belirtti. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Ara 31

Milyonlarca insan “nadir rastlanan” hastalıklardan muzdarip.

Sadece Almanya’da teşhis konulmasını bekleyen yaklaşık dört milyon hasta bulunuyor. Dünya genelinde teşhis konulamayan hastalıkların sayısı 8 bini buluyor.

Dünyada farklı nedenlerle yaşanan 8 bin sağlık sorunu tıbbi olarak sınıflandırılamıyor. “Nedeni bilinmeyen” hastalıklara yakalananların sıklıkla karşılaştığı sorun ise doktorların ve uzman kliniklerin emareleri değerlendirip tanı koyamaması. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , ,

Ara 31

Milli Piyango Tam Liste için TIKLAYINIZ

Admin

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , ,

Ara 30

Kilo Sorunu Olan Anne Adayları Kendileri Yanı Sıra Doğacak Bebeklerini de Riske Sokuyor.

Kilo sorunu olan anne adayları kendileri yanı sıra doğacak bebeklerini de riske sokuyor. Son yıllarda dünyada ve Türkiye’de obeziteye yaklaşan nüfus, bebeklere de olumsuz yansıyor.

Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ‘Obezitenin gebelik ve bebek üzerindeki etkileri’ ile ilgili bir panel düzenlendi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Ara 30

Rektörlük 17 Bin Liralık Hasarı Eylemci Öğrencilerden İstedi

ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, çıkan olaylarda kantinde oluşan 17 bin 786 liralık maddi zararın eyleme karışan Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) okuyan 45 öğrenci tarafından ödenmesini istedi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 29

İnternet ve cep telefonu üzerinden ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilecek. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin bu iletileri almayı reddedebilecek. “Ret” talebinin ardından hizmet sağlayıcı 3 iş günü içinde alıcıya bu iletileri göndermeyi durdurmak zorunda olacak.

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Tasarı, elektronik araçlarla yapılan sözleşmelerde bilgi verme hizmeti sunanlara yönelik bazı yükümlülükler getiriyor. Elektronik hizmetin alıcısının, satın alacağı mal ya da hizmeti tanıyabilmesi ve onu yanıltabilecek bilgilerin önüne geçilmesi hedefleniyor. Tasarı, istenmeyen elektronik postalara ilişkin de önemli düzenlemeler içeriyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Ara 27

Şehir içi ulaşımın geleceği olarak duyurulan otomobil, büyük ilgi çekti.

Şimdiye dek benzin, elektrik, LPG ve hatta insani atıkla bile çalışan otomobiller görmüştük.
Ancak AirPod, tüm bu otomobilleri geride bırakıyor.

Motor Development International tarafından geliştirilen ve sadece 10 bin dolara malolan otomobilin çevreye yaydığı kirlilik ise “sıfır” düzeyinde. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Ara 27

27.12.2010 Tarihli 10 Numara sonuçları açıklandı

İşte şanslı numaralar

2 – 12 – 16 – 17 – 18 – 24 – 25 – 26 – 27 – 30 – 32

34 – 37 – 41 – 46 – 48 – 51 – 58 – 66 – 67 – 68 – 79

Yazar admin \\ tags: , , ,

Ara 27

17.Hafta Süperlig Puan Durumu için TIKLAYIN

Yazar admin \\ tags: ,

Ara 27

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Dizisinin Aylin’i Farah Zeynep Abdullah ve Oyuncu Eser Yenenler Samimi Bir Şekilde Görüntülendi.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin Aylin’i Farah Zeynep Abdullah, Oyuncu Eser Yenenler gittikleri bir mekanda samimi bir şekilde görüntülendi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,