Eki 29

Sigara içmeye devam ederken, bu kötü alışkanlığın cildinize olan kötü etkilerini düşündünüz mü?

Sigaranın beden sağlığına zararları vurgulanır ve giderek tüm dünyada ve tabii ülkemizde de içilen yerlerle ilgili kısıtlamalara gidilirken deri hastalıkları uzmanı da deri üzerindeki kötü etkilerinden bahsetmek zorundadır. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Eki 29

Yazar admin \\ tags: , ,

Eki 29

29 Ekim 1923 ülkemizde cumhuriyet yönetiminin ilan edildiği gündür. Bugün ulusal bayram günüdür. Her yıl cumhuriyet yönetiminin ilanını 28 – 29 Ekim günleri Cumhuriyet Bayramı olarak coşkun törenlerle kutlarız.
Cumhuriyet Yönetiminden önce devletimizin adı Osmanlı İmparatorluğu idi. Osmanlı Devleti, Osman Bey tarafından 1299’da Söğüt ‘de kuruldu. Osmanlı devlet yöneticisine padişah denirdi. Osmanlı Devletini altı yüz yirmi dört yılda, otuz altı padişah yönetti. Son padişah Sultan Vahdettin’dir. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Eki 28

Louis Vuitton takımı, Monogram Empreinte adını verdikleri yeni aksesuar koleksiyonunu çıkardı. 2010/11 sonbahar-kış koleksiyonu, her zamanki gibi özellikle çantalara odaklanıyor; yumuşak ve hoş bir dokunuşu olan kuzu derisi çantalara… Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Eki 25

ABD’li ve Fransız bilim insanları, 11 kanser türünü, daha başlamadan haber vermek üzere kullanılabilecek yeni bir tümör mıknatısı keşfetti.

New York’taki Mount Sinai Tıp Okulu ve Fransa Ulusal Sağlık ve Tıp Araştırma Enstitüsü’nün ortak araştırmasına göre, gelecekte doktorlar vücuda enjekte edecekleri ve kanda dolaşacak bir tümör mıknatısıyla, kan damarlarına bağlı bütün kanserli tümörleri saptayabilecek. 1336 kanser hastasında, tüm tümörlerde bulunan FHS isimli resöptör bulundu. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Eki 23

Zaman zaman herkes baş ağrısı çeker. Kimi migrenden dolayı kimi de nedenini bulamadığımız şekilde aniden ortaya çıkar. İşte baş ağrılarını tetikleyen etmenler!

Sıcak hava:

Hava sıcaklığı arttıkça migren veya kuvvetli baş ağrısı riski de artar. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre her 3,5 derece artışta baş ağrısının %7.5 oranında arttığı gözlemlenmiştir. Genellikle yağmur öncesi görülen düşük hava basıncı migrene bağlı olmayan baş ağrılarını tetiklemektedir. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , ,

Eki 23

Eskişehir Anadolu Üniversitei Rektörü Prof.Dr. Davut Aydın, her yaştaki üniversite mezunlarına ve üniversite öğrencilerine sınavsız ikinci üniversite imkanı tanıdıklarını söyledi.

Rektör Aydın, “İkinci üniversite okuduğunuz takdirde beyninizi iyi kullanıyorsunuz, yaşama bağlanıyorsunuz ve ömrünüz uzuyor. Uzun yaşamak istiyorsanız ikinci üniversiteye gelin” dedi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Eki 23

Ruhsal yönden sağlıklı ebeveynler ve psiko-sosyal ve fiziksel gelişimi tam nesiller yetiştirmeyi amaçlayan “Parçalanmış Aile Çocuklarının Rehabilitasyonu Projesi”nin (PAÇER), ilk toplantısı Ankara’nın Polatlı ilçesinde yapıldı.

Parçalanmış ailelerin çocuklarının yaşadığı sorunlara çözüm bulmak için başlatılan projenin uygulama alanı olarak seçilen Polatlı’da ilk toplantı düzenlendi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Eki 21

UEFA Avrupa Ligi L Grubu 3. maçında Beşiktaş, Portokiz temsilcisi Porto karşısında 3-1 yenik durumda.

Fi-Yapı İnönü Stadı’nda TSI 20:00’de başlayacak mücadeleyi İspanya Futbol Federasyonu’ndan Carlos Clos Gomez yönetecek.

UEFA Avrupa Ligi’nde ki temcilmiz Beşiktaş’ın Porto ile yapacağı maçı Star TV naklen yayınlarken; beyazgazete.com adresinden canlı anlatım olarak takip edebilirsiniz Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Eki 21

8. hafta süperlig puan durumu için TIKLAYINIZ

Yazar admin \\ tags: , ,