May 30

Pek çok kadının paylaştığı ortak sembollere bir göz atın ve kendi gece maceralarınızla kıyaslayın…

Rüyalarla ilgili araştırmalar, bizi neyin mutlu ya da sıkıntılı hissettirdiğine ve birinden diğerine nasıl varacağımıza dair önemli ipuçları içerdiklerini ortaya koyuyor. Pek çok kadının paylaştığı ortak sembollere bir göz atın ve kendi gece maceralarınızla kıyaslayın… Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

May 30

Havaların ısınmasıyla birlikte giysilerimizin kötü görünmesine neden olan aşırı terleme beraberinde birçok sorunuda getiriyor.

Koltukaltı, yüz, eller ve ayaklarda  kendini gösteren aşırı terleme  birçok psikolojik sorunu da beraberinde getirmektedir. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nden Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Erkan Yıldırım, kişilik gelişimini engellediğini söylediği aşırı terleme için mutlaka tıbbi yardımın alınması gerektiğini söyledi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , , ,

May 30

Milyonlarca üyesi olan Farmville ve Facebook arasındaki savaş sona erdi:İşte savaşın sonucu…

Sosyal ağ devi Facebook ve Farmville,Mafia Wars,Cafe World gibi popüler oyunların yapımcısı Zynga arasındaki kavga son buldu.

 İkilinin arasını açan Facebook parası meselesi çözüldü ve iki şirket 5 yıllık bir anlaşma imzaladı.Facebook,Facebook’un sanal parasını Zynga’ya daha geniş şartlarla kullandırtmasaydı, oyun yapımcısı Farmville gibi popüler oyunlarını alıp gidecekti. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , ,

May 30

Google ile yaptığınız aramalar artık daha güvenli.Peki güvenli arama ne demek,ne işe yarayacak.

Google önümüzdeki haftadan itibaren Google’dan şifreli aramaları başlatacak.Kullanıcıların https üzerinden arama yapmalarına izin verecek olan Google,bundan böyle sosyal ağların da yalnızca kullanıcı girişlerindekinden daha fazla şifreleme kullanmalarına ön ayak olabilir.Böyle bir geçiş ağlardaki gözetlemeleri ve internet üzerinde olan saldırıları azaltabilir. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

May 30

Microsoft,Windows Live Wave 4’ün adının resmi olarak duyurdu

Microsoft,Windows Live Wave 4’ün adının resmi olarak Windows Live Essentials 2011 olacağını açıkladı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

May 25

FIFA 2022 QATAR için yapılacak son teknolojili 5 stad!

Albert Speer & Partner GmbH (AS&P) Firması tarafından yapımı planlanan bu çevre dostu tasarımların herbiri ayrı bir mesaj sembolize ediyor.

Bütün stadlar güneş enerjisi teknolojisiyle donatılarak elektrik harcamalarının büyük bir çoğunu buradan elde edecek.

Katar’ın iklim yapısı düşünüldüğünde ne kadar sıcak olduğu aşikardır. O nedenle bütün stadlarda yenilikçi iklim kontrol teknolojisi kullanılarak dışarıdaki hava sıcaklığı ne olursa olsun içerideki hava 28C derecede sabit tutulacak.

Al Wakrah Spor Kompleksi‘nin Stadyumu toplam 45,120 seyirci kapasiteli olacak. Diğer stadlardan ayrı olarak Su Merkezi halinde bulunan kompleks, çok amaçlı spor salonu haricinde; Spa, alış-veriş merkezi, ofisler, restoranlar bulunacağı için 365 gün canlı bir merkez olacak.

Kaynak:http://www.veteknoloji.com/fifa-2022-icin-son-teknoloji-stad-video-31424–.html

Yazar admin \\ tags: , ,

May 19

20.07.2016 Tarihinde istek yayınımız olmayacaktır.

Her akşam web üzerinden sizlerle birlikte yayında olacağız.

İstek için TIKLAYINIZ

Telefon veya Tabletten dinlemek için TIKLAYINIZ

Lütfen 10 sn. bekleyin, radyo otomatik açılacaktır.

 

 

 

Yazar admin \\ tags: ,

May 19

Kanada’da yapılan bir araştırma, küçük yaşta yalan söylemenin zeka belirtisi olduğunu ortaya koydu.

Toronto Üniversitesinin yaptığı araştırmada, yalan üretirken kullanılan karmaşık beyin işlevlerinin çocuğun zekasının göstergesi olduğu bildirildi.

Araştırmaya, 2 ila 17 yaşlarında 1200 çocuk ve genç katıldı. Bilim adamları katılımcılardan, kendileri odadan ayrıldığında arkalarında bulunan oyuncaklara bakmamalarını istedi. Kamera aracılığıyla odadakileri görebilen bilim adamları, geri döndüklerinde çocuklara arkalarına bakıp bakmadıklarını sordu ve cevaplarını görüntülerle karşılaştırdı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

May 19

Yüksek kalitede ses ve video – yeni 16” Satellite A660 İncecik bir güzellik ve en gelişmiş multimedya özellikleri bir arada.

Tnb A.ş Toshiba Bilgisayar Sistemleri,  notebook portföyünün en yeni üyesi olan ve kullanıcıların multimedia ihtiyaçları için özel olarak tasarlanan Satellite A660 modelini duyurdu.

16” (40.6cm) ekrana sahip Satellite A660, ince ve şk bir dış görünümle birlikte ileri multimedia ve eğlence özelliklerine sahip güçlü bir notebook arayan kullanıcıları hedefliyor. Satellite A660 Türkiye’de Haziran 2010 itibariyle satışa sunulacak. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , ,

May 12

Bilgisayara virüs bulaştığını öğrenmenin püf noktaları…

Herkesin en az bir e-posta adresi var. Facebook veya Twitter hesabı var, internette araştırma yapıyor, çevrimiçi oyunlar oynayıp, her gün MSN’e ve birçok çevrimiçi etkinliğe bağlanıyor. İster masaüstü veya dizüstü bilgisayar ister akıllı telefon olsun, iletişim araçlarının önemi büyük. İş ve eğlence için veya aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim içinde olmak isteyenlerin bu araçlara bağımlılığı her geçen gün artıyor. Bunların tümü ne kadar çekici görünse de, dijital ortamın getirdiği bazı olumsuzluklar da var. Dijital ortamın popülerliği ve rahatlığı, yasal kullanıcıların yanı sıra siber suçlular için de çekici hale geliyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , ,