Nis 29

Japonya’nın, kullanıcısının zihnini okuyan ve isteklerine otomatik olarak yanıt veren elektronik cihazlar üzerinde çalıştığı ortaya çıktı

Zihin okuyan sistem, kişinin üşüyüp üşümediğini anlayıp oda sıcaklığını ayarlayabilecek, kullanıcısının aç olduğu fark ederse arabayı en yakın lokantaya yönlendirecek.
Düşünce gücüyle televizyon kanalı değiştirmek ve cep telefonundan mesaj yollamak mümkün olacak.
Bu ürünlerin 10 yıldan kısa bir süre içinde piyasada olacağı öğrenildi.

Kaynak: http://www.destekal.net/wp-admin/post-new.php

Yazar admin \\ tags: , ,

Nis 29

Xerox, önlü arkalı dakikada 80 sayfa tarama hızına sahip yeni ürünü Xerox DocuMate 3640’ı piyasaya sunuyor.

Çift taraflı tarama özelliğine sahip olan Xerox DocuMate 3640, “Tek Tuş” çalışma teknolojisi ile kartvizitten A4 ebata her çeşit kağıdı tarayabiliyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, tarayıcı ürünleri portföyünü piyasaya sunduğu yeni Xerox DocuMate 3640 model tarayıcı ile genişletiyor. “Flatbed” (dokümanların yatay şekilde yerleştirildiği) tarama ünitesi bulunan Xerox DocuMate 3640 ile dokümanlar kolayca taranabiliyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , ,

Nis 29

İngiltere Nottingham Üniversitesi Genetik Enstitüsü Queen’s Tıp Merkezinden Dr.Aziz Aboobaker ve lisansüstü öğrencisi Daniel Felix’in beraber yürüttüğü gen araştırma projesinde nihayete ulaşıldı. Araştırmacılar Planaria’da rejenerasyon’a sebep olan genleri bulduklarını ve işleyişleri hakkında da çalışmalarının devam ettiğini açıkladılar.

Bu bilimsel buluş; kas, bağırsak ve beyin hücrelerinin kendilerini yenilemesini sağlayacak müthiş derecede önemli bir adımdır. Bu sayede önümüzdeki yıllarda, olması imkansız denebilecek gelişmelerin olması beklenmekte… Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Nis 24

Çoğu insan sigarayı bırakınca iştahının arttığından, kilo aldığından yakınır. peki sigarayı bırakmak gerçekten kilo yapar mı?

 Medical Park Hastaneler Grubu Göztepe Medical Park Hastane Kompleksi`nden İç Hastalıkları ve Obezite Kliniği Sorumlusu Dr. Yavuz Furuncuoğlu, sigaranın iştahı baskılayıcı bir özelliğinin olduğunu, bu nedenle kilo alımının kendiliğinden azaldığını, sigara içen kadınlarda ve erkeklerde elma tipi şişmanlığın oluştuğunu, bununda elma tipi karın bölgesinde oluşan yağlanma oluştuğunu belirterek, konuyla ilgili sorulara cevap verdi… Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , , ,

Nis 22

Acer Grup Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor…

Küresel PC pazarının ikinci en büyük üreticisi Acer, 15 Nisan 2010 Perşembe günü Portaxe’da gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni ürünlerini tanıttı.

Geçen yıl tüm dünyada büyük başarı kazanan Timeline serisinin halefi TimelineX serisinin tanıtıldığı toplantıya Acer Gelişmekte Olan Ülkeler Bölge Direktörü ve Türkiye Genel Müdürü Giuseppe Mastandrea, Acer Türkiye Ülke Pazarlama Müdürü Sinan Kender ve Intel Türkiye Ülke Müdürü Çiğdem Ertem  sunumları ile katıldılar . Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , ,

Nis 21

Belçika’da faaliyet gösteren Holocube adlı şirketin aynı adlı ürünü görüntüleri 3 boyutlu izlemeyi mümkün kılıyor…

Firma, 2008 yılı başlarında ürettiği ve büyük firmalarında talep ettiği bu 3 boyutlu projeksiyonun donanımına son olarak dokunmatiklikte kazandırarak bütün ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , ,

Nis 19

Kalite ve Stil Arayanlar İçin Yeni Toshiba Tecra R10 Serisi.

Sağlam, Şık, İnce ve Hafif Olduğu Kadar Güçlü Yeni Tecra R10 serisi…

Vaktinizin çoğunu hareket halinde çalışarak geçiriyorsanız Tecra R10, size eşlik edebilecek mükemmel bir mobil yol arkadaşıdır. Ultra hafif bir dizüstü bilgisayardan bekleyeceğiniz; şık tasarım, Mobil Geniş Bant ve Katı Hal Sürücüsü (SSD) gibi tüm mobil kullanım özelliklerini içerir. Bunun yanı sıra; sağlam kasa tasarımı, 14,1″ geniş ekranı ve kapsamlı bağlantı özellikleriyle olağandışı güç ve çok yönlülük özellikleri de sunar. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , ,

Nis 17

 

Yazar admin

Nis 16

Mutitoe; Hasso Plattner Institute (Research Project) Araştırma Projesi Başkanı Prof. Patrick Baudisch, Caroline Fetzer, Thomas Augsten, Konstantin Kaefer, Dorian Kanitz, Rene Meusel, Thomas Stoff, Christian Holz ve Torsten Becker tarafından yapılmıştır.

Multitoe yeni nesil bir ayak faresidir diye tanımlaya biliriz aslında. Multitoe ile sıradan bir mouse’un yaptığı işlerin ötesinde işler yapabilirsiniz.. 

Ürün, büyük çapta dokunmatik (multi-touch) ekran ve G-Sensor teknolojisi içeriyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , , ,

Nis 16

Amerika Merkezli Nautilus Submarines & Dalış Sistemleri Şirketi (US-based Nautilus Submarines & Diving Systems) Tarafından Üretilen “VAS Submarine” 2.7$ Milyon’a Alıcısını Bekliyor.  

Bu pahalı oyuncak uçak, yat, arabalar ve lüks eşyaların satışının yapıldığı JamesList.com ‘da şu anda satışta.
 
VAS Submarine kişiye özel bir denizaltı konumunda. İçerisi lüks ekipmanlarla döşenmiş bir lavabo, minibar, tam boy bir merdiven ve dijital ses ve görüntü sistemleriyle donatılmış. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , ,