Mar 31

Dolores O’Riordan ve The Cranberries’in orijinal grup üyeleri yedi sene sonra yeniden bir arada!

 “Zombie”, ”Ridiculous Thoughts”, ”Ode To My Family”, “Linger”, “Animal Instincts” gibi efsane parçalarıyla dünyanın hemen her yerinde milyonlarca kişinin kalbini çalan, müzikleri ve Dolores O’Riordan’ın inanılmaz sesiyle hepimizin ruhunu adeta kendilerine esir eden THE CRANBERRIES, UNILIFE organizasyon tarafından 22 Temmuz ve 23 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek konserlerle Türkiye’deki hayranlarının kalplerini 7 senenin ardından yeniden fethedecek. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , , , ,

Mar 31

Öpüşmenin kimi iyi-hissettiren kimyasalları, stresten arınmayı ve sosyal bağ kurmayı yükselten kimyasalları serbest bıraktığından bahsetmiştik… Peki güzelliğiniz adına ne faydalar sağladığını biliyor musunuz?

Metabolizmayı hızlandırır. Tutkunun yoğunluğuna bağlı olarak, öpüşmek dakikada ikiden altıya kadar kalori yakmanıza sebep olur. (Koşu bandındaki 11 kaloriye kıyasla)

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklarla savaşmakta yardımcı olan oksitosin ve diğer vücut kimyasallarının salgılanmasına sebep olur ve bağışıklık sistemine yardımcı olan faydalı bakterilere…

Acıyı hafifletir. Yumuşak bir öpücük, beyinde tansiyonu ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olan kimyasalları salgılatır.

Daha iyi bir cilt. Bilimsel araştırmalara göre öpüşmek cilt problemlerini azaltıyor.

Gülüşünüzü güzelleştirir. Tükürük, plakları temizlediği için öpüşmek çürükleri önlemek için en keyifli yöntemlerden birisi.

Mini yüz germe operasyonu. Öpüşmek sayısız çene, yanak ve temel yüz kaslarını çalıştırır ve böylece yüzünüz ve boynunuz sarkmaz.

Kaynak: http://kadin.milliyet.com.tr/opuserek-guzellesin/kadin/haberdetay/31.03.2010/1218700/default.htm?ver=39

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Mar 31

Avustralya’nın Sidney Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, tüm dünyada sigara filtrelerinde domuz kanında bulunan bir maddenin kullanıldığını ortaya çıkardı.

Daily Mail’in haberine göre, Sidney Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Simon Chapman, sigara filtrelerinde domuz kanından alınan hemoglobin maddesinin kullanıldığını bildirdi. Prof. Chapman, domuz ürünleri konusunda hassas olan Müslüman ve Musevilerin bu konudan haberdar edilmesi gerektiğini bildirdi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , ,

Mar 30

Havalimanlarına güvenlik amacıyla konulan vücut tarayıcılarından geçen genç kız, taciz edilince polise şikayette bulundu.

Terör saldırısı endişesi sonrası dünya genelinde birçok havalimanında hizmete sokulan elektronik vücut tarayıcıların insanları çıplak gösterdiği tartışması hala bitmedi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Mar 30

Çinli otomotivci Türkiye’ye fabrika için imzayı attı…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çin ziyaretinde gündeme gelen Çinli motorlu taşıt üreticisi Dongfeng Motor Company’nin (DFM) Türkiye’de üretim yatırımı yapmasına ilişkin ilk resmî imza atıldı. 
 
Dün imzalanan anlaşmaya MGY Otomotiv Başkanı M. Gökhan Yeşilkaya ve DFM Başkanı Guo Zhenfu imza koydu. Çin’in üçüncü büyük otomotiv üreticisi DFM’nin Türkiye’de fabrika kurması için girişimlerde bulunan MGY Otomotiv Başkanı Gökhan Yeşilkaya, üretim kapasitesinin en az yıllık 50 bin adet olacağını, teşviklerden yararlanmak için bu yıl sonuna kadar yer konusunda karar verilmesi gerektiğini söyledi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , ,

Mar 30

Cep telefonları 5 TL’ye 3 ay açık kalacak.

1 Nisan’dan itibaren faturasız telefon hattına 5 TL’lik yükleme yapılan hat 3 ay, 10 TL’lik yükleme yapılan hat 6 ay açık kalacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, ”Kontörden para birimine geçiş çok önemli bir tüketici hakkı ve tüketici menfaati. Tüketici görüşmesinin tutarını ve kalan konuşma süresini TL olarak bilecek” dedi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Mar 29

Türkiye’nin İlk 3D TV’si LG’den…

LG Electronics’in geliştirdiği ve 2010 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), tüm TV kategorileri arasında en önemli ödül olan “En İyi Yenilikçilik Ödülü”nü (Best of Innovations) kazanan dünyanın tek 400Hz hızına sahip Full LED Slim 3D TV’si, Türk kullanıcılarla buluşuyor

Düz panel ekran pazarının küresel lideri ve teknoloji önderi LG Electronics, geliştirdiği ürün ve çözümlerle “ilk”lere imza atmaya devam ediyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Mar 28

Microsoft’tan ücretsiz resim birleştirici.

Microsoft’tan herkese hediye: Bu ücretsiz yazılım ile çok çekirdeğin gücünü hissedeceksiniz!

Download: Image Composite Editor 32 bit
Download: Image Composite Editor 64 bit

Microsoft Research’ün kullanıma sunduğu ücretsiz Image Composite Editor’ün yeni sürümü çıktı.

Bu uygulama çektiğiniz fotoğrafları birleştirerek yüksek çözünürlüklü panaromik bir fotoğraf oluşturuyor. Bu fotoğrafı daha sonra Photosynth üzerinde de ücretsiz paylaşabiliyorsunuz.

Yazlığınız, tatile gittiğiniz eyrde karşılaştığınız etkileyici bir manzara, insanlarla dolu bir meydan… Elle uğraşıp kolay kolya yapamayacağınız boyutta sentezler ortaya çıkıyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Mar 28

General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, yerli üretim cep telefonuna beklediklerinin üzerinde ilgi gösterildiğini belirterek, ”5 bin yerli üretim cep telefonunun yarısı 1 haftada bayilerde satıldı. Stoklarımızda da hiç yerli üretim cep telefonu kalmadı. Yerli üretim cep telefonu ithal modellerin önüne geçti” dedi. 
 
AA muhabirine açıklama yapan Gölcü, daha önce Çin’den ithal edilen ”DST 500” model cep telefonunun üretimine, GençCell İletişim ile Anel Grup ortaklığında Türkiye’de başlandığını hatırlattı. Yerli üretim cep telefonunun ön çalışma ve test sürecinin 1,5 ay sürdüğünü anlatan Gölcü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan olumlu rapor alınmasının ardından üretime başladıklarını dile getirdi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , ,

Mar 28

Oral seksle yayılan bu virüs, baş ve boyun kanserini tetikliyor…

Tıp dünyasının saygın yayınlarından British Medical Journal’ın haberine göre son yıllarda azalışa geçen baş ve boyun kanseri vakalarında “orofaringeal skuamöz hücreli kanser” adındaki belirli bir türde büyük bir artış görülüyor.

Bu artışa özellikle ağızdan cinsel ilişkiyle bulaşan “Human papilloma virus” ya da kısa adı ile HPV enfeksiyonunun yol açtığı kaydedildi. Doktorlar kadınların yanı sıra erkeklerin de bu virüse karşı aşılanması gerektiğini ifade ediyor. Oral seksle yayılan bir virüsle bağlantılı baş ve boyun kanseri vakalarının arttığı belirtildi.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/oral-seks-kanseri-29671-12-.html

Yazar admin \\ tags: , , , , ,