Ara 30

HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri’nde 3 Yıldır 1 Numara.

HP Türkiye, HP’nin kendi içinde yaptığı performans değerlendirmesi sonucunda MEMA Bölgesi Teknoloji Hizmetlerinde hem yeni iş geliştirme hem de satış sonrası servis mükemmelliği konularında yılın en iyi ülkesi ödüllerini kazandı. Bu başarı çerçevesinde, HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri Müdürü Mehtap Akça Ünal da EMEA Kurumsal Sunucu Veri Depolama ve Network Cihazları Servis Direktörü olarak atandı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Ara 30

Avusturyalı bir grup bilim adamı saçın düz ya da kıvırcık olmasını belirleyen bir gen buldu.

Trichohyalin diye adlandırılan bu gen sayesinde pek çok şey mümkün hale geldi. Mesela, suç mahalinde bulunan bir DNA örneği ile suçlunun saçının cinsi bulunabilecek ya da isterseniz bebeğinizin saçlarının kıvırcık mı yoksa düz mü olacağına karar verebileceksiniz. Ayrıca saç cinsini değiştiren tıbbi gelişmelerin de yaşanması olası.

İlk denemeler kıvırcık saçı düz saça dönüştüren bir hapla yapılıyor. Bu hap sayesinde her hangi bir saç düzleştirici kullanmadan düz saçlara sahip olabiliyorsunuz. Saçınızı farklı bir görüntüye sahip olmak için düzleştirmek eğlenceli olabilir ama bunun için genlerinizi bastırmak biraz garip bir yöntem sayılabilir. Ayrıca kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen düz saçlı kadınlar için bir haptan henüz söz edilmiyor.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/dna-nizi-degistirin-sacinizi-duzlestirin-26262-.html

Yazar admin \\ tags: , ,

Ara 29

Turkcell İletişim Merkezleri’nde Sanyo “3’ü bir arada Fırsat Paketleri” çok özel fiyatlarla…

Sanyo dual kamera ve dijital fotoğraf makinesi, dijital çerçeve ve hafıza kartıyla birlikte üçlü paketler halinde, hem TİM’lere özel büyük indirimi hem de Axess’e özel peşin fiyatına 10 taksit fırsatıyla satışa sunuldu.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in satış noktası Turkcell İletişim Merkezleri TİM’ler; teknolojik ürün ve hizmetler için bir uğrak noktası olmak ve teknoloji zinciri oluşturmak hedefiyle ürün çeşitliliğini zenginleştirmeye devam ediyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin

Ara 29

99 Dolar’a kökeninizin nereye ait olduğunu öğrenin…
 
National Geographic ve IBM’in yürüttüğü ”The Genographic Project” ile ”İnsanoğlunun Aile Ağacı” çıkarılıp, günümüzde yaşayan insanların kökeninin nereden geldiği ve nerede yaşayıp dünyaya yayıldıkları araştırılıyor. 

 Nüfus genetik uzmanı Dr. Spencer Wells başkanlığında yürütülen ”Genographic Projesi” ile dünya üzerindeki pek çok gönüllü kişiden DNA örneği toplanıyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Ara 29

Her yeni ürürnü ile pazarı yerinden oynatan apple yeni ürünü tablet PC için sıkı bir çalışma içinde. Merakla beklenen yeni ürünün adını CNN muhabirleri buldu.

Tüm teknoloji dünyası Apple’ın yeni ürününü merakla bekliyor. 

2009 Eylül’ünde piysaya çıkması beklenen üründen en son haber ise 2010 Mart ayında müşterisi ile buluşacağı idi. Netbook’ları hedef alacak bu yeni PC’lerin ekran boyutları 7 ila 10 inç arasında olacağı bilgisi önceden yayılmıştı.
 
iPhone işletim sistemiyle MacOS karışımı bir işletim sistemine sahip olacak bu cihazların 600 dolara satışı bekleniyor. Bu cihazlar hem iPhone ve MacBook’lar arasındaki boşluğu doldurması hedefleniyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , ,

Ara 28

Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın kızı Gerçek Sağlar, bir teröristi canlandırdığı rol için başta çok çekindiğini açıkladı. Genç oyuncu, dizi başlamadan önce bazı emekli askerlerden silah tutma, siper alma eğitimi aldığını da söyledi

TRT 1’nin “Sakarya – Fırat” dizisinde askerler tarafından öldürülen sevgilisinin göğsünden çıkan mermi çekirdeğini kulağına takıp dağa çıkan Küpeli Necla isimli bir teröristi canlandıran ve Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın kızı olan Gerçek Sağlar, ailesinin başta çok korktuğunu söyledi.  Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , ,

Ara 28

Cinecity Sinemaları’nın, misafirlerine büyük fırsatlar sunan Cineclub kartı ile 1 Ocak–1 Şubat tarihleri arasında en çok bilet alan kişiye özel bir sürprizi var.

Şanslı sinemasever, dilediği bir filmi, Wings Cinecity Trio veya Wings Cinecity Etiler’de, kendisine özel bir salonda sevgilisiyle baş başa seyretme şansını yakalayacak.

Cinecity Sinemaları, bir şanslı çifte şimdiden benzersiz bir Sevgililer Günü yaşatmak için kolları sıvadı. Cineclub kartı ile 1 Ocak–1 Şubat tarihleri arasında en çok bilet alan bir kişiye tanınacak bu şansla siz de sevgilinizle birlikte hatıralarınızdan silinmeyecek bir Sevgililer Günü yaşayabilirsiniz…

Şanslı Cineclub kullanıcısı, öncelikle son iki yılda vizyona girmiş en güzel aşk filmlerinden birini seçecek ve Cinecity kendileri için, Wings Cinecity Trio veya Wings Cinecity Etiler’deki salonlardan birini onların hizmetine sunacak. Şanslı çift, çilek ve şampanya ikramı eşliğinde ağırlanacak.

Kaynak: http://sanat.milliyet.com.tr/?ver=26

Yazar admin

Ara 28

Garfield Süper Kahraman, 29 Ocak 2010’da vizyona çıkarılıyor. İşte ilk kareler…

Mark A. Z. Dippe’nin yönettiği ve Frank Welker, Audrey Wasilewski, Vanessa Marshall ile Gregg Berger’ın seslendirdiği Garfield Süper Kahraman (Garfield’s Pet Force), 29 Ocak 2010’da Medyavizyon Film dağıtımıyla r Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Süper kötü Vetvix, barışçı Dorkon gezegenine saldırmış, Çizgi Roman ve Karikatür Dünyası’nı işgâl etmesine yardımcı olacak icadı çalmıştır. İcat, Molkar Silâhı adlı bir molekül karıştırma aletidir. Ve bu silâhla vurulanlar, silâhı ateşleyenin kontrolü altına girmektedir. Karikatür Dünyası’nın tüm sakinleri Molkar Silâhı’yla vurulma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Kaynak: http://sanat.milliyet.com.tr/?ver=5387

Yazar admin \\ tags: , , , , ,

Ara 27

Televizyonlar, Blu-Ray oynatıcılar ve dahası oyunlar; hepsinin standardı değişmek üzere!

Birkaç şirketin bir araya gelmesinden oluşan HDMI Konsorsiyumu’nun alacağı karara bağlı olarak HDMI 1.4, 3D destekli olarak çıkması söz konusu.

Çarşamba günü toplanan kurul kararın Ocak ayının sonlarında kesinleşeceğini açıkladı. Eğer karar olumlu yönde olursa karardan sonra üretilecek televizyonlarda 3D girişi bulunması zorunlu hale gelecek. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , ,

Ara 27

Terör örgütünün propagandasını yapan bir çok internet sitesi 1923Turk-Grup adlı hacker grubu tarafından çökertildi.

Dünyaca ünlü hack kayıtlarının tutulduğu İtalyan Zone-H sitesi saldırıları doğruladı. Son olarak minare krizinden dolayı 500 İsviçre uzantılı web sitesinin erişimine el koyarak dünya internet gündeminde büyük yankı uyandıran Türk hacker grubu, sanal alemde PKK ve terör örgütü yandaşlığı yapan sitelere göz açtırmıyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , ,