Kas 30

Samsung Jet S8000 güncellemesi bu cebi takviye ediyor; Jet, daha hızlı ve daha şık bir hale geliyor!
samsung-jetİnternette Samsung’un dokunmatik ekranlı cep telefonu Jet S8000 için bir firmware güncellemesi ortaya çıktı.

GSMarena.com S8000XEII2 isimli yeni sürüm aralarında Twitter ve MySpace’in de bulunduğu birçok yeni widget sunuyor. Bunun dışında üreticinin kendine has medya oynatıcısı ve web tarayıcısına da ince ayar yapıldı. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , ,

Kas 30

Jetonu geç düşen operatöre ceza kapıda.
inthızlı
Düşmeyen telefonlar, açılmayan internet sayfalarından şikâyetçi vatandaşın imdadına BTK yetişti. BTK, standardı tutturamayan operatörlere milyonlarca lira ceza kesecek.

Düşmeyen telefonlar, açılmayan internet sayfaları nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşın imdadına Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yetişiyor. Sabit ve cep telefonları ile internet hizmetleri için standart belirleyen BTK, bunların altında kalan operatörlere milyonlarca lira para cezası kesecek. BTK’nın belirlediği standartlara göre; sabit telefonlar 1.2 saniyede, cep telefonları 5 saniyede çalacak, müşteri hizmetlerine en geç 30 saniyede cevap verilecek. İnternet sayfası en geç 40 saniyede açılacak. Müşteri hizmetleri 30 saniyede vatandaşa cevap vermeyen, abonenin şikâyetlerini dikkate almayan operatör yanacak. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , ,

Kas 30

Google’ın yeni geliştirdiği iletişim platformu devrim niteliği taşıyor.

google-davetiyeGoogle’ın yeni oyuncağı google wave yeni bir iletişim platformu. Bu platforma üye olabilmek içinde davetiyeye ihtiyaç var.

2009 Eylül ayında ilk denemeleri 100 bin Beta kullanıcısı tarafından gerçekleştirilen bu yeni platform pek çok özelliği bir arada kullanma imkanı sağlıyor.

Bu yeni sistemle chat, e-mail, vikipedia dökümanları ve kolaylıkla fotoğraf paylaşma imkanı sunuyor. Google Wave ile kullanıcıların tarayıcı üzerinden ortak belgeler üzerinde yaptıkları çalışmalar, çeşitli araçlarla daha da kolaylaştırıyor. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , ,

Kas 28

Domuz gribi rirüsü hız kesmiyor. Türkiye’yi etkisi altına alan domuz gribinden ölenlerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ederken Sağlık Bakanlığı’ndan şok açıklama yapıldı.

domuzgribi1Domuz gribi ölümleri artıyor! 

Domuz gribi rirüsü hız kesmiyor. Türkiye’yi etkisi altına alan domuz gribinden ölenlerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ederken Sağlık Bakanlığı’ndan şok açıklama yapıldı.

Sağlık Bakanlığı yaptığı son açıklama ile üç günde 49 kişinin hayatını kaybettiğini kaydetti. Türkiye genelinde pandemik virüsünden hayatını kaybedenlerin sayısı 161’e çıktı

Kaynak: http://www.birincikuvvet.com/Saglik-/173091-Domuz-gribi-olumleri-artiyor_.html

Yazar admin \\ tags: , ,

Kas 28

29 Ekim 2009 Tarihli Milli Piyango Çekiliş Sonuçları

Kaynak:http://www.millipiyango.gov.tr/sonuc.html

Yazar admin \\ tags: ,

Kas 26

ABD’de bulunan “Medical College of Georgia” uzmanları, bir farenin genlerine müdahale ederek dünyanın en zeki faresini ortaya çıkardılar.

zekiolBir Çin çizgifilm karakterinden esinlenilerek Hobbie-J adı verilen fareye, henüz embriyo halindeyken hafızayı kontrol eden NR2B geninin etkinliğini artıran genetik bir materyal enjekte edildi. Sağlıklı bir biçimde dünyaya gelen Hobbie-J, artık objeleri diğer farelere oranla üç kat daha uzun süre hatırlıyor, deney labirentlerinde yönünü daha rahat buluyor. Dr. Joe Z. Tsien’e göre bu, insanın bir telefon numarasını bir saat boyunca hatırlayabilmesiyle eşdeğer bir durum.

Uygulanan yöntemin gelecekte bunama tedavisinde de kullanılabileceği öngörülüyor. Ancak bazı nörobilim uzmanları, bu tekniğin Alzheimer hastalarına bir yardımı olmayacağı görüşünde.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/3-kat-daha-zeki-olmak-mumkun-24921-.html

Yazar admin \\ tags:

Kas 24

RTÜK Başkanı Davut Dursun, internette karmaşa olduğunu iddia etti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, “İnternet konusunda bir karmaşa var. Bu karmaşanın giderilebilmesi için kişisel kanaatim, RTÜK’ün yetki alanına verilmesi gerekir internet konusunun” dedi.

Dursun, bazı ülkelerde internetin RTÜK benzeri kuruluşların bünyesine verildiğini, fakat Türkiye’de internet konusunun Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun bünyesinde yer aldığını ifade etti. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags:

Kas 23

ABD’de yapılan bir araştırmada, kanser tedavisinde ağrı kesici olarak kullanılan morfinin kanserli tümörlerin yayılmasına katkıda bulunabileceği sonucuna varıldı.

morfinBilimadamları, morfinin tümörlere oksijen ve çeşitli besleyici maddeler taşıyan yeni kan damarlarının oluşumunu teşvik ettiğini belirtti.

Boston’daki Amerikan Kanser Araştırmaları Birliği’nin toplantısında yapılan sunumda, morfinin bu yan etkilerini engelleyen bir de ilaç bulunduğu kaydedildi.

Ancak İngiliz araştırmacılar kanser tedavisinde herhangi bir değişikliğe gidilmesinden önce daha fazla araştırma yapılması gerektiğini bildirdi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Kas 23

Apple’ın iPhone ve Mac bilgisayarlarda kullandığı internet tarayıcısı Safari’nin Türkiye’deki marka hakkı mahkemelik oldu. Programın marka hakkını elinde bulunduran Türk şirket, tüm Apple ürünlerinin toplatılmasını istiyor.

apple1Dünya bilişim devi ABD’li Apple firması, Mac, iPod, ve iPhone gibi ürünlerinde internet tarayıcısı olarak kullandığı ‘Safari’ adlı yazılım programı nedeniyle mahkemelik oldu. Safari programının 2007’de Türk Patent Enstitüsü’nden patentini alan Gözen Optik Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited adlı Türk şirketi, dünya devi Apple’ın izin almadan ‘Safari’ programını Türkiye’deki ürünlerinde kullandığı gerekçesiyle yargıya başvurdu. Gözen Optik avukatı Ceyda Çelik aracılığıyla, bu ürünlerin satışını yapan şirketlere de satışın durdurulması için noter kanalıyla ihtar çekti. AKŞAM’a konuşan Avukat Çelik, ‘Safari’ adlı programın tescil hakkının dünya genelinde faaliyet gösteren Apple firması tarafından 49 ülkede satın alındığını, Türkiye’de ise bu ürünün marka tescilinin Gözen Optik şirketinde bulunduğunu söyledi. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: ,

Kas 23

Acı bakla : Semen Lupini Şeker hastalığına karşı kullanılır.
Acı elma yağı : Salvia Triloba Gaz söktürücü, midevi, ter kesici, idrar artırıcıdır. Haricen yara iyi edici ve antiseptik olarak kullanılır.
Acı yonga : Lignum Quassiae İştah açıcı, kuvvet verici, kurt ve ateş düşürücü
Acıağaç : İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür. Tükürük ifrazatını arttırır. Mide, bağırsak, karaciğer ve böbreklerin çalışmasını düzenler. Böbrek sancılarını keser, taşların düşürülmesine yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını döker. Kanamaları durdurur. Haşarat kaçırıcı olarak da kullanılır. Fazla kullanılacak olursa; baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma yapar. Devamını Okuyun »

Yazar admin \\ tags: , , , , , , , , , , , , , ,