May 19

Mobil İletişimde Üçüncü Nesil (3g) Sözleşmeleri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Turkcell, Vodafone

3gimzave Avea Yetkilileri Arasında İmzalandı. Sözleşme Gereği Peşin Alınacak İhale Bedeli ile Devlet 3g İhalesinden Yaklaşık 2 Milyar Tl Gelir Elde Etti.

Mobil iletişimde Üçüncü Nesil (3G) sözleşmeleri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Turkcell, Vodafone ve Avea yetkilileri arasında imzalandı. Sözleşme gereği peşin alınacak ihale bedeli ile devlet 3G ihalesinden yaklaşık 2 milyar TL gelir elde etti.

GSM şebekeleri üzerinden mobil olarak hızlı internet erişimi sağlayacak olan Üçüncü Nesil (3G) sözleşmeleri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Turkcell, Vodafone ve Avea yetkilileri arasında imzalandı. Sözleşme gereği peşin alınan ihale bedeli ile devlet 2 milyar TL geliri bir günde kasasına koydu. 3G imza törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, BTK Başkanı Tayfun Acarer, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Vodafone Genel Müdürü Serpil Timuray ile ve Avea CEO’su Cüneyt Türktan katıldı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, temmuz ayının başından itibaren görüntülü telefon diye bilinen 3G’nin kullanılır hale geleceğini söyledi. Yıldırım, “3G telefon demek bizim internet otoyollarına havadan yeni otoyollar ilave etmek anlamına geliyor. Gittikçe artan internet kullanımı olacak” dedi.

Kaynak ve devamı: http://www.haberler.com/2-milyar-tl-pesin-yatti-cep-te-3g-imzalari-atildi-haberi/

written by admin \\ tags: , , , ,


Yorum yaz